افزایش قیمت نان بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور است

رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: افزایش قیمت نان در نانوایی های اصفهان قانونی و بر اساس مصوبه تنظیم بازار کشور و اصفهان است.

رسول جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا به رغم افزایش چند صد درصدی قیمت مواد اولیه تولید و تهیه نان، کمیسیون تنظیم بازار کشور در چند سال اخیر تصمیمی برای افزایش قیمت نان نگرفته بود، اظهار کرد: اخیرا بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم بازار کشور این اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه قیمت نان به صورت قانونی افزایش پیدا کرده است، افزود: افزایش قیمت نان توسط نانوایان مورد تایید کمیسیون تنظیم بازار کشور است.

رئیس اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: بررسی ها و کارشناسی های دقیق کمیسیون تنظیم بازار و انجمن آرد و نان کشور منجر به تصمیم برای افزایش قیمت نان در سراسر کشور شد و تعیین میزان افزایش قیمت نان در هر استانی به کمیسیون تنظیم بازار همان استان سپرده شد.

جهانگیری ادامه داد: بر اساس دستور کمیسیون تنظیم بازار کشور، کمیسیون تنظیم بازار اصفهان نیز درباره تعیین میزان افزایش قیمت نان در اصفهان تشکیل جلسه داد و پس از ارائه نظرات تخصصی توسط کارشناسان و اتحادیه های مربوطه متوجه شدیم که اگر بخواهیم قیمت بدست آمده را به صورت سراسری اعلام کنیم، با اعتراض مردم مواجه خواهیم شد و این نرخ برای مردم سرسام آور است؛ از این رو با در نظر گرفتن حداقل قیمت ها و اعلام آنها به نانوایان بازار را در وضعیت متعادلی قرار دادیم.

وی اضافه کرد: میزان افزایش قیمت نان در انواع مختلف از ۱۴،۵ درصد تا ۴۰ درصد متغیر است.

کد خبر 392618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.