برخورد تبعیض‌آمیز با مفاسد دلیل افت اعتماد افکار عمومی است

یک عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: یکی از دلایلی که اعتماد افکار عمومی به شدت افت پیدا کرده، برخورد سیاسی و تبعیض‌آمیز با مفاسد است. بی‌توجهی به بعضی مشکلات و بزرگ سازی مشکلات دیگر بیش از وزن خودش اعتماد افکار عمومی را از بین می‌برد.

به گزارش ایمنا، مرتضی مبلغ در ارتباط با اجرایی شدن قانون "از کجا آورده‌ای" برای مسئولان کشور، اظهار کرد: این قانون باید از سال‌ها پیش اجرا می‌شد. دلایل اجرا شدنش را باید بررسی کرد و دید چرا تا به امروز اجرا شدنش به تعویق افتاده است؛ به نظرم خود همین موضوع جای بحث جدی دارد.

وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: اجرا شدن چنین قانونی بسیار خوب است؛ اما شاهد هستیم که بسیاری قوانین اینچنینی به شکل تبعیض‌آمیزی اجرا می‌شود؛ یعنی به جای اجرای بی‌چون‌ و چرای‌ قانون، به یک روند کاملا سیاسی تبدیل می‌شود.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در تقبیح اجرای تبعیض آمیز برخی قوانین گفت: در چنین شرایطی قوانینی که برای رفع مشکلات طراحی شده‌اند ناکارآمد می‌شوند و به ضد خودش تبدیل می شوند. اگر واقعا قانون، قانون است باید برای همه اجرا شود. به جز موضوع مطرح شده در بسیاری عرصه‌های دیگر هم همین طور است؛ یعنی با بخشی از مفاسد برخورد می شود، اما با بخش دیگر برخورد نمی‌شود یا نهایت در خفا برخورد جزئی صورت می گیرد.

مبلغ یادآور شد: برای بخشی مبارزه با فساد و یا اجرای قوانین به صورت تبعیض‌آمیز به یک جریان پروپاگاندا تبدیل شده است و زمانی که دنبالشان می‌کنیم به رگه‌های سیاسی می‌رسیم. اگر اجرای قانون از کجا آورده‌ای بدون هیچ تبعیضی اجرا و شفاف باشد در افکار عمومی هم آثار سازنده‌ای از خود باقی می‌گذارد و در سطح وسیع‌تر در روند اداره کشور هم موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که اعتماد افکار عمومی به شدت افت پیدا کرده و آسیب بزرگی به آن وارد شده است برخورد سیاسی و تبعیض‌آمیز با مفاسد است. به طور کلی بی‌توجهی به بعضی مشکلات و بزرگ سازی مشکلات دیگر بیش از وزن خودش اعتماد افکار عمومی را از بین می‌برد. در این میان مهمترین موضوع وجود برخوردهای سیاسی وتبعیض‌آمیز با پدیده‌هایی همچون فساد است.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: وقتی برخی جریانات بویژه جریانات تندرو با نگاه سیاسی موضوعی را بزرگ‌سازی می‌کنند به شدت افکار عومی را تخریب می‌کنند. آن‌ها با رفتار خود دست به اعمالی می زنند که دودش به چشم همه می رود. همه مخصوصا دستگاه قضایی باید از نگاه سیاسی و تبعیض‌آمیز بویژه در رابطه با مسائلی که جنبه عمومی دارند فاصله بگیریم.

منبع: ایسنا

کد خبر 392477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.