مردم سوریه خط قرمز ما هستند

به گزارش ایمنا، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شماره تازه ویژه‌نامه مسیر را منتشر کرده است که در آن ناگفته‌هایی از نقش رهبر معظّم انقلاب در پیشبرد جبهه مقاومت وجود دارد.

روزنامه فرهیختگان بخشی هایی از این ویژه نامه رامنتشر کرده که در بخشی از آن‌ها حسین امیرعبداللهیان برای نخستین بار پرده برداری از پیامی می‌کند که در آن رهبر انقلاب به بشار اسد هشدار آغاز بحران در سوریه را می‌دهد.

امیرعبداللهیان در این ویژه نامه می‌گویدمی‌گوید: «توجه رهبر انقلاب تنها به سطوح راهبردی و کلان منطقه معطوف نبود. ایشان در واقع دغدغه ملّت و مردم سوریه را داشتند. وقتی بحران سوریه در سال 2011 میلادی شروع شد، از اولین توصیه‌های رهبر انقلاب به آقای بشار اسد که توسط سردار سلیمانی به ایشان ابلاغ شد، این بود که می‌روید به آقای بشار اسد می‌گویید مردم خط قرمز ما هستند. اگر چنین اتفاقی بخواهد در سوریه بی‌افتد و نسبت به کشتار مردم بی‌تفاوت باشید،‌ روی حمایت ما حساب نکنید.

شما ببینید در زمانی که از نظر راهبردی و سطح کلان، اهمیت مسأله سوریه برای ما بسیار بالا بود، امّا در نیّت و فکر حضرت آقا، کشته‌شدن یک مظلوم در سوریه، خط قرمزی است که سردار سلیمانی باید برود و به آقای بشار اسد بگوید.»

کد خبر 392383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.