نصب تابلوی مشخصات ساختمان در حال احداث، الزامی است

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: نصب تابلوی مشخصات ساختمان در حال احداث، الزامی است و این موضوع به طور جدی از سوی کارشناسان اداره نظارت بر ساخت و سازهای این معاونت کنترل و نظارت می‎شود.

به گزارش ایمنا، حمید ضیائی با اشاره به ابلاغ بخشنامه این قانون به مناطق سه‌گانه شهرداری، اظهار کرد: در صورت نصب نکردن تابلوی مشخصات ساختمان در حال احداث، مهندسان ناظر عملیات ساختمانی را متوقف خواهند کرد.

وی ادامه داد: نصب تابلوی مشخصات ساختمان در حال احداث، مطابق بند ۲-۱۱-۲ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و به منظور افزایش شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات ناظران و مجری پروژه‌های ساختمانی در هنگام بازدید دستگاه‌های نظارتی، الزامی شده است.

ضیائی تصریح کرد: جلسات متعددی با اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان برای اجرای این قانون برگزار شده است تا با توجه به اهمیت این مهم این قانون با جدیت اجرایی شود.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین اضافه کرد: مجری مکلف است قبل از شروع عملیات اجرایی، مشخصات ساختمان در دست احداث را بر روی تابلویی در کنار معبر عمومی به صورتی که از فاصله مناسب برای عموم قابل رویت باشد، نصب کند و این تابلو باید تا زمان پایان کار در محل اعلام شده نصب باشد.

وی هدف از الزامی بودن این مهم را اطلاع‌رسانی از نحوه اجرا، کاربری و مشخصات سازه و تسهیل برای نظارت و بازرسی برای جلوگیری از هرگونه تخلف در امر ساخت و ساز عنوان کرد و گفت: باید در این تابلو اطلاعات نام کارفرما، متراژ، تعداد طبقات، کاربری، ناظر سازه، ناظر معماری، ناظر برق، ناظر مکانیک، مجری پروژه، شماره نقشه، پروانه ساختمانی و کد نوسازی درج شود.

کد خبر 392381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.