ساعت تردد ناوگان باری سنگین و نیمه‌سنگین اعلام شد

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری مشهد گفت: تردد ناوگان باری سنگین و نیمه‌سنگین در شهر تنها از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح و با اخذ مجوز از این سازمان مجاز است.

به گزارش ایمنا، حسین مختاری با بیان اینکه ازدحام ترافیک یکی از مشکلات بزرگ و رو به گسترش کلانشهرها است که علاوه بر تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی، نارضایتی شهروندان را هم به همراه دارد.  اظهار کرد: بر این اساس تبدیل حمل بار در محدوده مرکزی از خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین به سبک، علاوه بر کاهش حجم ترافیک، نقش موثری در کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از ایجاد گره‌های ترافیکی ناشی از تخلیه و بارگیری این وسایل خواهد داشت.

مختاری با اشاره به اینکه از ابتدای شهریور ماه تردد ناوگان باری سنگین و نیمه‌سنگین در محدوده مرکزی شهر و مسیرهای منتهی به حرم مطهر محدود شده است، ادامه داد: به همین دلیل تردد ناوگان باری سنگین و نیمه‌سنگین در هسته مرکزی و پیرامون حرم مطهر تنها از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح، با اخذ مجوز از سازمان مدیریت حمل و نقل بار امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: البته تردد ناوگان باری حمل و نقل دارو، شرکت‌های نظافتی و دارویی ساعتهای خاصی با توجه به نوع فعالیت در نظر گرفته شده است.

وی گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون ۷۳۳ مورد اعمال قانون در خصوص تردد بدون مجوز ناوگان باری سنگین و نیمه‌سنگین انجام و ۱۲ مورد نیز به دلیل حمل بار نامتعارف و اضافه تناژ و نداشتن مجوز تردد در این محدوده متوقف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.

کد خبر 392351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.