تولید آسفالت بازیافتی در کرج برای نخستین‌بار

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج گفت: عملیات بازیافت تراشه‌های آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری با هدف استفاده در ترمیم و بهسازی و لکه‌گیری معابر برای نخستین‌بار به صورت پایلوت در استان البرز آغاز شده است و در روزهای گذشته از ۱۹۵ تن آسفالت ضایعاتی، ۷۵ تن آن بازیافت شد.

به گزارش ایمنا، علیرضا عاقلی  با بیان اینکه یکی از اولویت‌های شهرداری مدیریت زائدهای پروژه‌های عمرانی جهت ایجاد شرایط زیست بهینه در شهر و توسعه فعالیت‌های عمرانی است؛ اظهار کرد: عملیات بازیافت تراشه‌های آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری کرج با هدف ترمیم، بهسازی و لکه گیری معابر در حال انجام است. 

وی ادامه داد: روزهای گذشته سازمان عمران از ۱۹۵ تن آسفالت ضایعاتی موفق به بازیافت ۷۵ تن شد که این مقدار برای بهسازی و مرمت معابر مورد استفاده قرار گرفت.

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج افزود: در این عملیات تراشه‌های آسفالت برداشت شده بعد از اختلاط با مواد قیری و دیگر مصالح مورد نیاز طبق مشخصات آسفالت گرم و بتن آسفالتی در کارخانه آسفالت شهرداری کرج تولید و جهت لکه‌گیری آسفالت در سطح معابر مناطق دهگانه مورد استفاده قرار گرفت که انتظار می‌رود در آینده با هر یک تن تولید آسفالت نو به میزان ۵۰ درصد از تراشه های آسفالتی استفاده شود.

عاقلی اضافه کرد: از مزایای تولید آسفالت بازیافتی می‌توان به حذف هزینه‌های حمل و نگهداری، انباشت تراشه‌های آسفالت، صرفه جویی قابل‌توجه ریالی برای خرید قیر و مصالح سنگی، جلوگیری از هدر رفت تراشه های آسفالتی، بازیافت ۱۰۰ درصد آسفالت قدیمی، سازگاری با محیط زیست و کاهش آلایندگی‌ها اشاره کرد.

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج یادآور شد: این سازمان تلاش می‌کند با افزایش کیفیت تولید این محصول به غیر از لکه‌گیری، از آسفالت بازیافتی در معابر فرعی نیز استفاده کند.

کد خبر 392256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.