«اجرای عدالت» شدنی است؛ مثل سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه سپاه با سرنگون کردن پهپاد متجاوز امریکایی قدرت پوشالی استکبار را به جهانیان نشان داد، گفت: همانگونه که کسی باورش نمی شد برادران سپاه بتوانند پهپاد آمریکایی را با به روزترین امکانات در آسمان سرنگون کنند، قطعا ما هم می‌توانیم عدالت را در این نظام مقدس اجرایی کنیم.

به گزارش ایمنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جمع فرماندهان، سرداران و افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ستاد مشترک سپاه، نهضت حسینی را جلوه ای زیبا از دشمن شناسی و دشمن ستیزی با تکیه بر صبر، توکل، عدالت، رشادت، ایثار، جهاد، دگرخواهی در پرتو خداخواهی و اندیشه نجات انسان دانست و تصریح کرد: عاشورا یک حرکت برنامه ریزی شده قوی است که از ابتدا تا انتها عقلانیت و تدبیر در آن جریان دارد.

وی اربعین را پرچمی برای انتقال پیام عاشورا به عصرها و نسل‌ها و همچنین تلاشی برای مقابله با فساد و انحراف در دین و مقابله با ظلم دانست و افزود: هیچ زمان، مکان و شخصی در عالم قدسیت نمی یابد، مگر در پرتو اتصال به ذات حضرت قدوس. بر همین اساس، اگر نظام ما، بسیج، سپاه، نیروهای مسلح و ... ارتباط معنوی و عملی با آموزه های دین نداشتند، قدسیت نمی یافتند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در راس نظام مقدس ما جایگاهی به عنوان ولایت فقیه قرار دارد که همان ولایت رسول الله (ص) و امیرالمومنین علی (ع) است، تاکید کرد: قدسیت نظام در پرتو یک رابطه ساختاری و ولایی در تمام سطوح نظام است که ولایت در آن جاری و ساری است. از سوی دیگر، هر دستور، حکم و قانونی که مطابق با قانون شریعت و دین نباشد، در این نظام از درجه اعتبار ساقط است و هیچ تصمیمی در مجموعه نظام بر خلاف آموزه های دینی اعتبار ندارد. سومین جلوه قداست نظام آن است که هر قاضی، مقنن و مجری در این نظام باید قدسی عمل کند و حرکتش جلوه قدسیت داشته باشد وگرنه ارتباط ارگانیک با کل مجموعه ندارد.

رئیسی رمز بقای خون شهیدان را در اتصال به ثارالله دانست و اظهار کرد: این خونها از بین رفتنی نیست و امکان ندارد که آثار آن ضایع شود، زیرا خداوند آنها را تضمین کرده است. شهدای ما از جامعه جهل زدایی کردند و در منطقه موجب بیداری شدند. این خونها، بیداری و مقاومت ایجاد می کند و چهره کریه جاهلیت مدرن را برملا می‌سازد.

وی در تبیین ابعاد مختلف جاهلیت مدرن تصریح کرد: جاهلیت مدرن همان جاهلیت قدیم است با این تفاوت که «ایسم» دارد، مجهز به علم و فناوری است و از حمایت قدرتهای بزرگ به مدد امپراطوری رسانه ای بهره مند است. اما با خون شهیدان، رزم رزمندگان و هوشیاری همگان، این جاهلیت از بین رفتنی است.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قدسیت نظام ایجاب می‌کند که عدالت در تمام شئون اجرا شود، خاطرنشان کرد: باید مردم احساس عدالت کنند. بر این اساس، قانون، قضا و اجرا باید عادلانه باشد و ارتباطات باید بر اساس عدالت شکل بگیرد. امروز خواست مردم، دین، امامین انقلاب و همه دلدادگان به نظام، اجرای عدالت است و این امر یک امر آرمانی یا دست نایافتنی نیست بلکه امری شدنی است که اگر شدنی نبود، مطمئن باشید به ما تکلیف نمی شد.

رئیسی خطاب به فرماندهان، افسران و سرداران حاضر در جلسه گفت: شکست دادن دشمنان در مقاطع مختلف مگر کار ساده ای بود؟ پیروزی ملت بزرگ ایران در دفاع مقدس مگر آسان بود؟ وقتی داعش سر بلند کرد، برخی آن را نشناختند و برخی به اشتباه قلم زدند اما مقتدای بصیرت آفرین ما فرمودند جنس این حرکت، صهیونیستی و آمریکایی است و شما عزیزان با یک مقاومت قهرمانانه، رشادت و به کارگیری همه ظرفیتها، دشمن را پشیمان کردید. به تعبیر مقتدای ما، دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

وی با بیان اینکه این مقاومت برای بسیاری قابل درک نبود اما آنچه جلوی چشم جهان شکل گرفت، ایستادگی، حرکت و کنشگری فعال جبهه مقاومت بود، یادآور شد: با آن همه ادعای قدرت نظامی در خلیج فارس از سوی دشمن، اقتدار، مقاومت، ایستادگی و ابتکار عمل شما توانست پهپاد آمریکایی را سرنگون کند و پوشالی بودن قدرت دشمن را به رخ بکشد. لذا حرکت انقلابی سپاه در اسقاط پهپاد آمریکایی، اثبات شعار «ما می توانیم» بود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حرکت پرخروش سپاه، دشمن را مستاصل کرده است و از جلوه های این استیصال، قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی بود، تصریح کرد: همانگونه که شما نگذاشتید دست متجاوزان به آب، خاک و هوای این مملکت برسد، ان شاء الله در حوزه مبارزه با فساد نیز ما نه تنها انگشت مفسدان که دست آنان را از بازو قطع خواهیم کرد.

رئیسی ادامه داد: پرچم مبارزه با فساد به دست مقام معظم رهبری است و ما همگی سربازان ایشان هستیم. بدانید که ریشه این انقلاب و نظام با خون شهیدان آبیاری می شود و خداوند از این خونها نمی گذرد. ما به این وضعیت خاتمه خواهیم داد و آن را با کمک خدا، حمایت مردم و دعای مقام معظم رهبری امری شدنی می دانیم.

وی با بیان اینک فضای امروز کشور کاملا فضای مقاومت است، نه فضای مذاکره یا تسلیم، فضای مبارزه با فساد را نیز غالب دانست و اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که اعلام فساد، اعتمادآفرین نیست بلکه مبارزه با فساد موجب اعتماد می شود. امروز برنامه و راهبرد ما آن است که در مبارزه با فساد، کار را با جدیت و با کمک قضات شریف، دنبال کنیم و مردم را هم در جریان قرار دهیم. همچنین باید ساختارهای فسادزا به گونه ای اصلاح شود که ما شاهد پرونده های جدید نباشیم. امیدواریم در این عرصه، مردم هر چه بیشتر احساس عدالت کنند و با استمداد از روح بلند شهیدان می خواهیم که در این مسیر، موفق باشیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی قوه قضائیه

کد خبر 391552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.