فروش فیلم‌های سینمایی در هفته‌ای که گذشت

"ماجرای نیمروز: رد خون"، "پیلوت" و "آبی به رنگ آسمان" سه فیلم جدید سینماهای کشور هستند و در این میان "ماجرای نیمروز ۲" با اختلاف بالاتر از دو فیلم دیگر قرار گرفت.

به گزارش ایمنا،‌ از چهارشنبه پیش سه  فیلم تازه‌نفس روی پرده سینماها رفتند که بین آن‌ها دنباله فیلم "ماجرای نیمروز" در گیشه موفق‌ ظاهر شد.

"ماجرای نیمروز: رد خون" محمد حسین مهدویان از چهارشنبه سوم مهر اکران شد و در دو روز اول ۶۲۷ میلیون و ۲۲۷ هزار تومان فروخت. دنباله فیلم "ماجرای نیمروز" به موضوع عباس زری‌باف با بازی حسین مهری می‌پردازد که پس از مشخص شدن نفوذش در دستگاه‌های امنیتی از کشور می‌گریزد. جواد عزتی، هادی حجازی‌فر، محسن کیایی، بهنوش طباطبایی، هستی مهدوی، مهدی زمین‌پرداز، محمد عسگری، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و حسین فلاح دیگر بازیگران "ماجرای نیمروز ۲" هستند.

"پیلوت" ساخته ابراهیم ابراهیمیان به عنوان دیگر فیلمی که از چهارشنبه گذشته اکران شد در دو روز ۵۹ میلیون و ۸۶۷ هزار تومان فروخت. بهدخت ولیان، سعید آقاخانی، جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ و پریوش نظریه از جمله بازیگران این فیلم هستند که روایتگر قصه زندگی یک مرده کش است، درواقع به گفته این کارگردان فیلم یک گروتسک تلخ همراه با قصه‌ای ساده است.

"آبی به رنگ آسمان" ساخته امیر رفیعی سومین فیلمی بود که از ۳ مهرماه روی پرده سینماها رفت و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پنج میلیون و ۹۶۱ هزار تومان به دست آورد. این فیلم در گروه آزاد اکران شده است و درباره تاریخ هفتاد و چهار ساله باشگاه استقلال تهران است. همایون ارشادی، مهناز افشار، سیامک انصاری، فرهاد اصلانی، حمیدرضا آذرنگ، بابک حمیدیان و رضا یزدانی روایت‌گر دوران پرفراز و نشیب باشگاه هستند.

"شاه‌کش" به کارگردانی وحید امیرخانی و بازی  مهناز افشار، هادی حجازی‌فر، مهدی کوشکی، علی کمالی، فرید سجادی حسینی، پیمان مقدمی و مجید صالحی در مدت یک هفته مجموع فروش خود را به ۴۵۱ میلیون و ۸۲۶ هزار تومان رساند.

"مردی بدون سایه" علیرضا رئیسیان در یک هفته ۵۷۰ میلیون و ۲۲۳ هزار تومان فروش داشت. لیلا حاتمی، علی مصفا، فرهاد اصلانی، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، نادر فلاح و به آفرید غفاریان در کنار چند بازیگر اسپانیایی مقابل دوربین مسعود سلامی رفته‌اند. ماهان کوشیار پس از ساخت یک فیلم زندگیش تهدید شده و همسرش عاشقانه به کمک او می‌آید اما حوادثی رمز آلود همه چیز را دگرگون می‌کند.

"کلوپ همسران" به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده در یک هفته ۸۷۴ میلیون و ۷۸۲ هزار تومان فروش را پشت سر گذاشت.  داستان این فیلم درباره داستان سه مرد متمول است که برای فرار از دست همسرانشان به همراه یک خواننده زیرزمینی پاپ به جزیره کیش متواری شده و نقشه ربوده شدن خود را می‌کشند. محمدرضا شریفی نیا، میترا حجار، گوهر خیراندیش، محمدرضا هدایتی، بیژن بنفشه خواه، شقایق فراهانی، علی انصاریان، سمیرا حسن پور و رضا بنفشه خواه بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

"کروکودیل" ساخته مسعود تکاور نیز در یک هفته ۱۴۸ میلیون و ۴۷۰ هزار  تومان به دست آورد. قصه فیلم  فضایی حادثه‌ای دارد و درباره چند جوان است که می‌خواهند از مسیری سریع اما پر خطر، همه چیز را یک شبه بدست بیاورند. کوروش تهامی، اندیشه فولادوند، حسین مهری، الهه حصاری، رضا یزدانی، علیرضا مهران، رامین پرچمی، افسانه چهره آزاد، رامتین خداپناهی  بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

"شکستن همزمان بیست استخوان" به کارگردانی برادران محمودی در دو هفته ۲۰۳ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان فروش داشته است. این فیلم درباره مهاجرت افغان‌ها و زندگی آن‌ها در ایران است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی،  سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

"روسی" به کارگردانی امیرحسین ثقفی در پنج هفته ۷۷۹ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان فروش را پشت سر گذاشت. "روسی"یک فیلم عاشقانه است که به تراژدی ختم می‌شود. امیر آقایی، طناز طباطبایی، صابر ابر، محمود نظرعلیان، حسین مسلمی، بهمن صادق حسنی و میلاد کی مرام با حضور سپیده گلچین بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

کد خبر 391202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.