۱۳ تن مواد مخدر در هفته چهارم شهریور کشف شد

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۳ تن مواد مخدر و روان گردان در کل کشور در چهارمین هفته شهریور ماه خبر داد و گفت: این میزان از کشفیات طی ۴۶ فقره عملیات صورت گرفته است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته ۱۳ هزار و ۲۵ کیلوگرم است، اظهار کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۸ هزار و ۳۵۶ کیلوگرم بود، ۵۶ درصد رشد دارد.

وی ادامه داد: از مجموع مواد مخدر مکشوفه، ۹ هزارو ۳۶۱ کیلوگرم مربوط به ماده تریاک بوده است که ۷۲ درصد کشفیات را شامل می‌شود، همچنین از این میزان هزار و ۸۱۲ کیلوگرم حشیش، ۸۶ کیلوگرم شیشه، ۸۷ کیلوگرم هرویین، هزار و ۴۶۷ کیلوگرم گراس، ۲۵ هزار و ۳۶۲ عدد قرص روان‌گردان، ۱۰ لیتر پیش‌ساز و ۱۳۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۴۶ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۲۸۳ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار کرد: در  هفته اخیر مجموعاً هفت هزارو ۹۲۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴ هزار و ۳۱۰ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۳ هزار  و ۶۱۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. 

اصلانی افزود: از ۲۵ هزار و ۳۶۲ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با شش هزار و ۸۰۰ عدد مربوط به استان گلستان است که نشان دهنده ۲۷ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۰ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، ‌تصریح کرد: بیشترین حجم کشفیات با سه هزار و ۱۳ کیلوگرم مربوط به استان سیستان  و بلوچستان است که معادل ۲۳ درصد کشفیات کشور است و کرمان با ۲ هزار و ۳۷۴ کیلوگرم، تهران با هزار و ۵۶۲ کیلوگرم، یزد با ۹۷۷ کیلوگرم، اصفهان با ۹۳۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۸۱۳ کیلوگرم و فارس با ۷۶۷ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۰ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت، ۳۶۵ دستگاه خودرو، ۷۵ دستگاه موتورسیکلت، ۲۲ قبضه سلاح و ۵۲ دستگاه موبایل توقیف شد.

کد خبر 390541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.