واکنش موسوی به اتهامات واهی و تکراری برخی مسئولان سعودی

سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات واهی و تکراری برخی مسئولان سعودی در خصوص مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی این کشور را فاقد هرگونه وجاهت دانست و قویا رد کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی موسوی اظهار کرد: تاسف آور است که دولت عربستان با توهم دشمنی ایران با خود و گریز از واقعیت ها و حقایق موجود همواره با طرح نام ایران به دنبال فرافکنی شکست های خود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به دولت عربستان توصیه کرد بجای ایراد اتهامات بی پایه و اساس به دیگران هرچه سریع تر به جنگ خانمانسوز در یمن‌ که دستاوردی جز کشتار بی گناهان و ویرانی این کشور در بر نداشته، پایان دهد.

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در نشستی خبری مدعی شد حملات به تاسیسات نفتی آرامکو با سلاح‌های ایرانی صورت گرفته است.

عادل الجبیر اظهار کرد: حملات به آرامکو از یمن نبود، بلکه از شمال صورت گرفت و این موضوع را ثابت خواهیم کرد. ما در این باره اطمینان داریم.

تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان سعودی ۲۳ شهریور ماه مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. با وجود رد این ادعا از سوی مقامات ایران "ائتلاف عربی" در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند.

کد خبر 390386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.