با وجود دو اثر تاریخی بلوک فرش خیابان امام خمینی به گردشگری گلپایگان رونق می‌بخشد

گلپایگان- شهردار گلپایگان با بیان اینکه بلوک فرش خیابان امام خمینی با وجود دو اثر تاریخی به گردشگری گلپایگان رونق می‌بخشد، گفت: برای اجرای پروژه بلوک فرش خیابان امام خمینی گلپایگان ۱.۵ میلیارد تومان هزینه صرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، پیمان شکرزاده امروز(سه شنبه) در جمع خبرنگاران بااشاره به اجرای طرح بلوک فرش خیابان امام خمینی، اظهار کرد: با هدف رونق گردشگری شهر طرح بلوک فرش و تبدیل خیابان امام خمینی به پیاده رو با وجود بازار تاریخی و مناره گلپایگان به تصویب شورای شهر رسید و اجرای آن در دستور کارقرار گرفت.

وی افزود: با وجود عرض ۱۲ متری خیابان طرح به گونه‌ای دیده شده که خللی در تردد ماشین‌ها برای حمل و نقل و بارگیری مغازه‌ها به وجود نیاد و از طرفی در مواقع پدافندغیرعامل نیز امکان تردد ماشین آتش نشانی وجود داشته باشد.

شهردار گلپایگان گفت: اهداف بلند مدت شهرداری پیاده رو کردن خیابان برای رونق گردشگری است که البته باید زیرساخت‌های لازم برای پیاده رو کردن آن مانند احداث پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۱۶۰ خودرو و امکان حمل و نقل بار برای مغازه‌ها انجام شود.

وی تصریح کرد: حفاری خیابان امام خمینی حدفاصل میدان ۱۷شهریورتا میدان فردوسی به طول دو هزار متر تا ۳۰ شهریورماه توسط شهرداری به اتمام می‌رسد، سپس عملیات کابل کشی ۱۲ رشته برق به مدت چهار روز توسط اداره برق انجام می‌شود، عملیات ترمیم ترانشه و غلتک زدن و بتون ریزی به عمق ۱۵ سانتی‌متردر قسمت حفاری شده انجام و در نهایت با مصالحی از نوع بلوک به ضخامت هشت سانتی‌متر که مقام در برابرسرما و استهلاک بالا برای ترددخودرو دارد به مدت ۶۰ روز به صورت خشک چین درخیابان چیده می‌شود.

شکرزاده افزود: در اجرای پروژه تبدیل کابل هوایی به زیرزمینی و سنگ فرش خیابان امام خمینی بسیج همگانی بین دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری، آب، برق، گاز و میراث فرهنگی و غیره وجود دارد.

وی با بیان اینکه عملیات تبدیل کابل هوایی به زیرزمینی در خیابان امام خمینی با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان توسط اداره برق اجرا می‌شود، یادآور شد: اجرای پروژه تبدیل کابل هوایی به زیر زمینی وبلوک فرش این خیابان با وجود بازار تاریخی و مناره ۹۰۰ ساله زیبایی مبلمان شهری و رونق گردشگری را به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه اجرای زیرساخت‌های لازم برای لوله‌گذاری در انتقال پروژه برق، انتقال آب خام برای آبیاری فضای سبز شهری و انتقال لوله برای دفع آب‌های سطحی و بلوک فرش خیابان امام خمینی بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان است.

کد خبر 389882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.