آشنایی دانش‌آموزان با ترافیک شهری از طریق کتب آموزش شهروندی

شهردار تبریز از آموزش مسائل مربوط به حمل و نقل و ترافیک شهری در قالب آموزش‌های شهروندی برای دانش‌آموزان تبریزی خبر داد.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین باهر با اعلام این خبر اظهار کرد: کتب آموزش‌ شهروندی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید برای ۳۴۰ هزار دانش‌آموز تبریزی تدریس می‌شود که موضوع حمل و نقل و ترافیک شهری، نیز یکی از مهمترین محورهای این آموزش‌ها خواهد بود.

وی از مشکل ترافیک به عنوان یکی از معضلات مهم در کلانشهرها نام برده و افزود: در سال‌های اخیر افزایش وسایل نقلیه در شهرها منجر به گره‌های ترافیکی در خیابان‌ها شده که این مشکل در شهرهای بزرگ با جمعیت زیاد مشهودتر است.

شهردار تبریز ادامه داد: هر چند همه ساله با آغاز مهرماه شاهد گسترده‌تر شدن مشکلات ترافیکی هستیم ولی اجرای طرح‌هایی مثل "دانش‌آموزان همیار پلیس" که نتایج و بازخورد خوبی در پی داشته، بسیار گره‌گشا بوده است.

شهین‌باهر با تاکید بر اینکه در فرآیند آموزش شهروندی هم مربی و هم دانش‌آموزان در حال یادگیری، مشارکت و گفتمان مستمر خواهند بود، گفت: این آموزش‌ها که در تمام مقاطع تحصیلی از آمادگی تا پایان دبیرستان را در بر می‌گیرد، در طولانی مدت می‌تواند آثار فرهنگی خوبی به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: شهرداری تبریز با همکاری آموزش و پرورش استان درصدد است با بهره‌گیری از آموزش‌های شهروندی در محورهای مختلف، راهبردهای توسعه شهری را به طور کیفی و مناسب هموارتر کند.

شهردار تبریز اضافه کرد: این مجموعه در ۲۶ جلد گردآوری و چاپ شده است که ۱۳ جلد ویژه دانش‌آموزان و ۱۳ جلد آن ویژه مربیان در محورهای مختلف شهروندی تدوین و تنظیم شده است؛ حقوق شهروندی، خدمات شهری و فضای سبز، توسعه پایدار و محیط زیست، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک، اوقات فراغت، ورزش، خلاقیت، پدافند غیرعامل و تکنیک‌های آموزشی از جمله موضوعات مورد بحث در این مجموعه است.

کد خبر 389205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.