زمان مشکل ورود بانوان به ورزشگاه را حل می کند/ویلموتس به زمان نیاز دارد

مدیر سازمان فوتبال باشگاه ذوب‌آهن گفت: مدیر سازمان فوتبال در دو بخش آقایان و بانوان باشگاه ذوب‌آهن را تحت نظر گرفتم، مسئولیت سنگینی به من واگذارشده اما در این کار تخصص دارم.

رسول کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در رابطه با تغییر مربی در تیم ملی فوتبال اظهار کرد: مربی زمانی که وارد تیمی می‌شود با یک دیدگاه جدید می‌آید، بازیکنان باید با او هماهنگ شوند و هدف‌های مربی را  دنبال کنند. کی‌روش تفکرات دفاعی داشت، اما ویلموتس بیشتر حمله می‌کند که یک سری نگرانی‌هایی را به وجود می‌آورد، تیمی که توان دفاع کردن نداشته باشد احتمال پیروزی کمی دارد. مربی تیم ملی فوتبال ایران نیاز به زمان دارد تا با فوتبال، فرهنگ و ویژگی بازیکنان ایران آشنا شود.

وی با بین اینکه دربازی‌های بزرگ مثل جام جهانی تفکرات کی‌روش بهتر جواب می‌دهد، تصریح کرد: مقابل تیم‌هایی مثل اسپانیا، پرتغال و آرژانتین تاکتیک دفاع کمک می‌کند اما در بازی با تیم‌های ضعیف حمله کمک بیشتری خواهد کرد. به نظر من تیمی موفق خواهد بود که با یک دفاع خوب حمله کند، استاندارد دنیا دفاع و حمله خوب است.

مدیر سازمان فوتبال باشگاه ذوب‌آهن اضافه کرد: بازیکنان باید بتوانند درک متقابلی از تفکرات مربی داشته باشند و تمرین بیشتر باعث به وجود آمدن هماهنگی می‌شود.

وی  در خصوص بازی با هنگ‌کنگ، خاطرنشان کرد: هنگ‌کنگ در فوتبال آسیا جایگاهی ندارد، ولی به دلیل اینکه تیم تحت امتحان مربی است، هوای گرم و بازی در خانه حریف کسب سه امتیاز خوب بود.

محمدی از من درخواست کمک کرد

کربکندی با اشاره به اینکه محمدی زمانی که مدیرعامل شد از من درخواست کمک کرد، تأکید کرد: مدیر سازمان فوتبال در دو بخش آقایان و بانوان باشگاه ذوب‌آهن را تحت نظر گرفتم. مسئولیت سنگینی به من واگذارشده، اما در این کار تخصص دارم که باید برنامه‌ریزی و انجام کار اصولی‌تری داشته باشیم. وی

ادامه داد: امیدواریم مشکلات مالی و مسائل دیگر حل شود تا تفکراتی که داریم را اجرا کنیم، در حال حاضر باید مشکلات روزانه را حل کرد تا پیش برویم.

مدیر سازمان فوتبال باشگاه ذوب‌آهن افزود: تغییر مدیریت دو حالت دارد که یا بهتر می‌شود یا بدتر، به زمان احتیاج داریم تا  یک مدیر جدید نیروهای کمکی خود را جمع کند و مانند یک مربی تفکرات خود را به سیستم انتقال دهد.

وی در رابطه با استفاده از افراد باتجربه در فوتبال، گفت: تجربه حاصل تلاش سالیان یک ورزشکار یا مربی است. در ایران به تجربه و سابقه اهمیت نمی‌دهند که بسیاری از مواقع به خاطر همین موضوع صدمه می‌خوریم. وقتی آدم‌های باتجربه را کنار بگذاریم اشتباهات یک جوان بیشتر می‌شود.

بانوان پنجاه‌درصد جامعه هستند

کربکندی در خصوص اتفاقی که برای سحر خدایاری افتاد، اظهار کرد: اتفاق تلخی است که یک دختر به خاطر ورود به ورزشگاه محکوم‌به شش ماه حبس شود و در اثر احساسات خودش را از بین ببرد. این اقدام سحر عکس‌العمل عمومی جامعه را به همراه داشته که همه از این اتفاق متأسف هستند.  

مدیر سازمان فوتبال باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: به نظر من با یک مدیریت منطقی،  تذکر و تعهد می‌شد جلوی این اتفاق را گرفت. تحمل شش ماه زندان برای یک دختر جوان سخت است که این اتفاق تلخ را به خانواده سحر و جامعه فوتبال تسلیت می‌گویم. بانوان پنجاه‌درصد جامعه هستند که باید به آن‌ها اهمیت داده شود.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا می‌شود به ورود بانوان در ورزشگاه‌ها امیدوار بود؟ تصریح کرد: فیفا روی این مسئله تأکید دارد که برای بازی‌های ملی فدراسیون فوتبال ایران تعهد داده بانوان را برای بازی‌های ملی به ورزشگاه راه دهد. فکر می‌کنم زمان تمام این مسائل را حل خواهد کرد.

کد خبر 389111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.