غفلت مدافعین موجب شکست استقلال شد

محمد تقوی یکی از کارشناسان فوتبال اعتقاد دارد که نبود عمق در خط دفاعی استقلال در سیستم دفاعی این تیم کاملاً مشخص بود و مدافعین شاهین طاهر خانی و محمد دانشگر نتوانستند به‌خوبی دفاع کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد تقوی یکی از کارشناسان فوتبال نسبت به خط دفاع استقلال و شکست این تیم برابر ماشین‌سازی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد و نوشت:

"استقلال به هیچ عنوان سزاوار و شایسته این شکست نبود. نیمه دوم آهنگ تیمی استقلال به مراتب بهتر شده بود و اگر کمی مهاجمین در زدن ضربات آخر دقت می‌کردند پیروزی کاملاً در دسترس بود. نیمه اول تا حدودی استقلال ناهماهنگ بود که به دلیل اولین بازی طبیعی هم بنظر می‌رسید. اما در همان نیمه اول مشکلی که در خط دفاعی استقلال کاملاً مشهود بود نبود هماهنگی مناسب بین دو مدافع مرکزی این تیم بود. ماشین سازی با ارسال بلند به پشت محمد دانشگر و شاهین طاهرخانی دو مدافع مرکزی استقلال می‌توانست در همان دقایق ابتدایی به گل برسد که درخشش حسین حسینی دروازه بان استقلال مانع از باز شدن دروازه شد. نبود عمق در خط دفاعی استقلال در سیستم دفاعی این تیم کاملاً مشهود بود. در چنین شرایطی و در زمان ارسالهای بلند عقب نشینی یکی از مدافعین میانی استقلال برای پوشش این فضا حیاتی بود اما نه طاهرخانی و نه دانشگر فاقد چنین تجربه‌ای بودند که بتوانند با تیزهوشی این فضا را پوشش دهند. در فوتبال مدافعین همواره باید مراقب باشند و بدانند که هر لحظه ممکن است توپ از دست برود و باید خود را برای هر اتفاقی آماده کنند اما در آخرین دقیقه بازی ودر حالیکه استقلال سراپا حمله بود غفلت مدافعین و فضای موجود پشت مدافعین میانی استقلال کار دست این تیم داد و با خطای دانشگر و اخراج او در خطرناکترین منطقه از زمین بازی (فضای پشت محوطه جریمه) ماشین سازی صاحب ضربه ایستگاهی شد. شاید در شرایطی که خط دفاع استقلال در زمین ماشین سازی بازی می‌کرد خارج شدن حسینی و قرار گرفتن در خارج از محوطه جریمه می‌توانست در ضد حمله این فضا را پوشش دهد اما در فوتبال ایران دروازه بانی با این ویژگی‌ کمتر وجود دارد و مدافعین جوان استقلال باید بیشتر مراقب باشند"

کد خبر 386987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.