تبریز میزبان دهمین اجلاس اوراسیا

دهمین اجلاس اوراسیا تحت عنوان رشد و توسعه شهری با تاکید بر احیای بافت تاریخی شهرها به میزبانی تبریز برگزار می شود.

به گزارش ایمنا، کریم حسین‌زاده دلیر با اشاره به میزبانی تبریز در دهمین اجلاس اوراسیا، اظهار کرد: تمرکز این اجلاس بر جاده ابریشم است و این جاده در دنیای قدیم مهمترین جاده‌ای بود که به لحاظ اقتصادی و اجتماعی شرق را به غرب و بالعکس ارتباط می‌داد و یکی از مهمترین راه‌های مواصلاتی بود.

وی ادامه داد: تبریز یکی از نگین‌های مطرح جاده ابریشم بود که اکنون برای دهمین دوره اجلاس اوراسیا انتخاب شده است تا روی بافت تاریخی شهر تبریز کار شود.

حسین‌زاده دلیر با بیان اینکه اساتید و دانشجویان دکتری از اقصی نقاط جهان در این اجلاس مشارکت دارند، تصریح کرد: مدت این اجلاس ۱۰ روز است که هشت روز آن برای کارگاه‌ها اختصاص دارد و در دو روز آخر نتیجه کارگاه‌ها در تالار وحدت دانشگاه تبریز عرضه می‌شود و اساتید مطرح تبریز، ایران و دنیا در آن سخنرانی می‌کنند.

دبیر دهمین اجلاس اوراسیا اضافه کرد: بیش از ۳۰۰ مقاله به زبان انگلیسی و فارسی دریافت شده که چند مقاله برای ارائه در دو روز پایانی اجلاس انتخاب شده است.

وی نتیجه این اجلاس را شناساندن هرچه بیشتر شهر تبریز برای ایران و جهان ارزیابی کرد و گفت: تبریز شهری است که محدوده مرکزی و بافت تاریخی آن، خود یک نگین درخشان تاریخ است؛ از نظر تاریخی، شاهکارهایی در زمینه طراحی، معماری، نقاشی و دیگر هنرها در تبریز وجود دارد که شاید خود تبریزی‌ها نیز از خیلی از این شاهکارهای تاریخی باخبر نباشند.

حسین‌زاده دلیر اظهار کرد: میزبانی این اجلاس کمک می‌کند تا چنین توانایی‌های تاریخی، هنری و علمی برای مردم تبریز و ایران و در نهایت برای مردم جهان عرضه شود و از طرفی، شهر تبریز از این فرصت برای توسعه خود استفاده کند.

کد خبر 386442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.