صرفه‌جویی سه هزار و۳۰۰ مگاواتی مصرف برق در پیک تابستان امسال

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه پایین بودن نرخ برق انگیزه‌ای برای صرفه‌جویی ایجاد نمی‌کند، گفت: صرفه‌جویی سه هزار و ۳۰۰ مگاواتی پیک تابستان امسال با همکاری مشترکان برق سراسر کشور میسر شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مصطفی‌ رجبی‌مشهدی با با تقدیر از همکاری مشترکان برق به منظور گذر موفق و بدون خاموشی از پیک مصرف تابستان امسال، اظهار کرد: میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال اخیر حدود ۴.۷ درصد و در ۴۰ سال بعد از انقلاب ۷.۲ درصد بوده است اما میزان رشد پیک تابستان امسال نسبت به سال گذشته تنها حدود یک درصد بوده است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات مدیریت مصرف موجب کاهش استفاده انرژی از سوی مشترکان شده است، گفت: فعالیت‌های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است زیرا نرخ برق به گونه‌ای نیست که مشترکان برق برای کاهش مصرف انرژی انگیزه لازم را داشته باشند.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه در سال جاری سه هزار و ۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور افزوده شده است، ادامه داد: این میزان از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا از طریق افزایش توان قابل تولید واحدهای موجود محقق شده است.

رجبی‌مشهدی افزود: در این بین نیروگاه‌های برق‌آبی نیز به لطف بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری حدود چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات نسبت به سال قبل افزایش تولید داشته‌اند.

کد خبر 386101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.