مبارزه با فساد اقتصادی لازمه یک کشور اسلامی است

گلپایگان- امام جمعه گلپایگان گفت: جامعه‌ای که داعیه دارعدالت اجتماعی و مدعی مشروعیت دینی است یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر آن مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان با تبریک فرارسیدن عیدغدیر خم، اظهار کرد: مهمترین پیام غدیر ابلاغ تعیین یک انسان کامل الهی توسط خدای متعال به امامت است.

وی افزود: هر انسانی نمی‌تواند حاکمیت دین را برعهده بگیرد و برای تحقق و پبشرفت امر نبوت شخصی که ظرفیت و شایستگی و توانمندی اداره یک جامعه را براساس معیارهای دینی و الهی دارد انتخاب می‌شود که این اتفاق در روز غدیرخم با تعیین امام علی (ع) افتاد.

امام جمعه گلپایگان گفت: عیدغدیر در بین تمام اعیاد اسلامی قله است و نباید به امر امامت و ولایت بی تفاوت باشیم و باید به صورت ظاهری و محتوایی اقدام شود، نگاه و فرهنگ ما باید نسبت به ولایت متفاوت باشد.

 وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی، افزود: روحیه جهادی حد ندارد و از ایمان و ظرفیت درونی انسان نشأت می‌گیرد بنابراین کار جهادی باید تقویت و گسترش پیدا کند.

کرامتی اظهار کرد: حرکت مقدس و قوی قوه قضائیه در مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی امیدوارکننده است که با شتاب و سرعت بیشتری در حال پیگیری است تاجایی که با محاکمه مفسدان اقتصادی در هر دستگاهی در حال اجرایی شدن است.

وی افزود: تحققق عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد اقتصادی لازمه یک کشور اسلامی است، جامعه‌ای که داعیه دار عدالت اجتماعی و مدعی مشروعیت دینی است و قرار که تداعی کننده حکومت علوی و حاکمیت امام علی(ع) باشد یکی از ضروریات اجتناب پذیر آن جامعه مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی است تا در گام دوم انقلاب به همان قوه قضاییه مدنظر مقام معظم رهبری برسیم.

امام جمعه گلپایگان تأکید کرد: حرکت قوه قضائیه یک حرکت انقلابی و اسلامی است که با همکاری مردم فساد و سرچشمه‌های فساد ریشه کن خواهد شد، بخشی از محرومیت‌ها ناشی از دست اندازی همین عناصر فاسد در کشور به بیت المال است و باید این رویه تا ریشه کنی کامل ادامه داشته باشد.

کد خبر 386001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.