آغاز یازدهمین دوره آزمون ترنم وحی

خوانسار- یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن کریم «ترنم وحی» به میزبانی شهرهای گلپایگان و خوانسار کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان خوانسار، علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی روز گذشته_سه شنبه_ در افتتاحیه آزمون ترنم وحی، با بیان اینکه همه مسلمانان در کمک به قرآن و حفظ به خدا وظیفه دارند، اظهار کرد: حفظ قرآن کار با عظمت و بزرگی است که حافظان موفق شدند.

وی با بیان اینکه انس با قرآن و حفظ همراه با ترجمه و تدبر را یادگرفتید که بهترین روش است، گفت: امسال برای دومین بار شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان میزبان این مسابقات است و پس از هشتمین دوره آزمون‌های ترنم وحی امسال یازدهمین دوره هم میزبان هستیم، مؤسسه مهد قرآن توانسته کاملاً تخصصی در زمینه حفظ قرآن در کشور بدرخشد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: حافطان و حاملان قرآن جایگاه ویژه‌ای در صدر اسلام داشتند تا جایی که هر مسلمانی که بیش از دیگران قرآن را فرا می‌گرفت نسبت به دیگران ارجح بود و آن‌ها را در کارهای حساس می‌گماردند.

همچنین منصور کمالی در این آیین با بیان اینکه حافظان قرآن رفتارشان با قرآن عجین شده است، اظهار کرد: خوانسار شهر فقه است و مردمانش با دین و قرآن ناآشنا نیستند بلکه الگوی زندگیشان عمل به آیات قرآن کریم است.

فرماندار خوانسار  با بیان اینکه ۵۸۰ نفر در این شهرستان از یک تا سی جز قرآن را حفظ هستند، گفت: حافظان قرآن با شرکت در یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن سطح ارتقای قرآنی خود را بالا می‌برند که امیدوارم الگویی برای مردم این شهرستان باشند.

هدفمان فعال سازی آموزش قرآن در کشور است

همچنین در ادامه سید محمود چاوشی با بیان اینکه موسسه مهد قرآن ۲۷ سال است که در کشور فعالیت می‌کند، اظهار کرد: موسسه مردمی مهد قرآن از سال ۷۱ در زمینه حفظ و مفاهیم قرآن فعالیت تخصصی خود را آغاز کرد و اکنون پس از ۲۷ سال فعالیت در ۲۰ استان کشور دارای ۱۴۵ شعبه است که ۴۳ شعبه آن مربوط به کودکان سه تا چهار سال در کشور است.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار حافظ کل قرآن در کشور نتیجه فعالیت این موسسه است، تصریح کرد: هدف موسسه مهد قرآن این است که آموزش قرآن را در کشور فعال کنیم تا آموزش‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد، این برنامه در موسسه مهد قرآن کریم از بدو تأسیس در محور عملکرد قرار گرفته است، در کنار این آزمون همایش حافظان کل قرآنی که حد نصاب قبولی را حفظ کنند برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه کشوری مهد قرآن کریم با اشاره به برگزاری هشتمین دوره آزمون ترنم وحی در گلپایگان و خوانسار ادامه داد: در مرحله آشنا یا مقدماتی ۲۹۶ حافظ کل قرآن داشتیم که ۱۲۲ نفر به مرحله کشوری راه یافتند، در تیم داوری بین المللی و کشوری نیز یک آزمون کتبی ترجمه و تدبر انجام می‌شود که باید حد نصاب را کسب کنند.

چاوشی افزود: سطح آزمون مطلوب است و حافظ قرآن را کسی می‌دانیم که آنچه تلاوت می‌کند در خصوص تدبر مطالب آموزش دیده باشند.

وی گفت: در کنار این آزمون کارگاه‌های تخصصی سبک زندگی برای عموم مردم در گلپایگان و خوانسار برگزار می‌شود تا یک خدمت قرآنی به مردم این دو شهرستان باشد.

کد خبر 385640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.