جهانگیری: بیش از هزار هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می شود

معاون اول رییس جمهور گفت: یارانه های پنهان بیش از هزار هزار میلیارد تومان برآورد می شود که به جای ضعیف ترین افراد جامعه به ثروتمندان تعلق می گیرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور، اسحاق جهانگیری با تأکید بر این که دولت اصرار دارد چهره خشن فقر را از کشور بزداید، اظهار کرد: یکی از تصمیمات دولت از ابتدای سال 96 این بود که میزان مستمری همه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را سه تا چهار برابر افزایش دهد و برای این منظور حدود هفت هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

وی افزود: دولت تلاش کرده است این برنامه را هر سال متناسب با تورم دنبال کند و این میزان را افزایش دهد و این تصمیمی است که تغییر ناپذیر است و دولت با وجود محدودیت های بودجه تلاش می کند در حد امکان این افزایش انجام شود.

دکتر جهانگیری افزود: قدرت های بزرگ و زورگو جنگ روانی و رسانه ای جدی پیش از جنگ اقتصادی علیه ملت ایران آغاز کردند و امروز نیز همزمان با جنگ اقتصادی، تلاش می کنند افکار عمومی کشور را تحت تأثیر قرار دهند که در این میان نقش رسانه ها و خبرنگاران کشور برای بی اثر کردن این ترفند بسیار مهم و تعیین کننده است.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: امروز اولویت اصلی کشور اقتصاد و ایجاد اشتغال است، بنابراین کسانی که با حداقل امکانات در این مسیر تلاش کرده اند شایسته تشکر هستند. امروز تعداد زیادی از افرادی که زیر پوشش کمیته امداد بوده اند به خاطر توانمند شدن از این خانواده خارج شده اند که موضوعی قابل تأمل است.

جهانگیری تصریح کرد: ایران در برابر محدودیت ها و ضعف هایی که از نظر اقتصادی با آن مواجه است فرصت های بسیاری هم دارد، ایران کشوری فقیر نیست کشوری ثروتمند و پرظرفیت است و اگر همه مدیران و مسئولان و مردم با اراده همت کنند، می توانند کشور را پیش برده و بسازند باید با وحدت و همدلی این حرکت را تسریع کنیم.

وی گفت: یارانه های پنهان بیش از هزار هزار میلیارد تومان برآورد می شود که به جای ضعیف ترین افراد جامعه به ثروتمندان تعلق می گیرد این ارقام قابل مقایسه با اعداد اعلام شده در خصوص کسری بودجه نیست بنابراین ما می توانیم از مشکلات با همت و تصمیمات بزرگ عبور کنیم.

کد خبر 385238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.