امکان شناسایی پیام‌های فوروارد شده در واتساپ فراهم شد

کاربران واتساپ از این پس می‌توانند متوجه شوند کدام پیام‌ها در این پیام‌رسان، بارها و بارها، فوروارد شده است.

به گزارش ایمنا، اوایل بهمن‌ماه سال ۹۷، واتساپ برای مبارزه با اطلاعات نادرست، فوروارد پیام‌ها را محدود کرد و کاربران تنها می‌توانستند پیام‌ها را برای پنج نفر فووارد کنند. واتساپ برنامه‌های مختلفی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در پلتفرم خود دنبال می‌کند. در راستای محقق ساختن این هدف، قابلیت جدیدی در پیام‌رسان واتساپ معرفی شده که با کمک آن کاربران می‌توانند متوجه شوند کدام پیام‌ها در واتساپ به دفعات فوروارد شده است.

در واتساپ برای فوروارد پیام، فلشی نمایش داده می‌شود. در تنظیمات جدید، در صورتی که پیام توسط کاربران بیش از پنج بار فوروارد شده باشد، فلش فوروارد به ‌صورت دوتایی نمایش داده خواهد شد. علاوه بر این، کاربران واتساپ در کنار فلش با عبارت "forwarded many times" رو ‌به ‌رو می‌شوند که به این موضوع اشاره می‌کند که پیام بارها فوروارد شده است.

واتساپ در صفحه‌ وبلاگ خود به این موضوع اشاره کرد که درنهایت کاربران نمی‌توانند به ‌صورت دقیق متوجه شوند که پیام مربوطه چند بار بازارسال شده است و اطلاعات مربوط به تعداد دفعات بازارسال پیام، در وب‌سایت شرکت محفوظ باقی می‌ماند و دراختیار همه‌ی کاربران قرار ندارد.

سخنگوی واتساپ در گفتگویی با BuzzFeed News اعلام کرد: کاربران در آخرین به ‌روزرسانی واتساپ می‌توانند متوجه شوند کدام پیام‌ها، بارها و بارها فوروارد شده‌ است؛ در نتیجه پیام‌هایی که به‌صورت زنجیره‌ای بارها بازارسال شده باشد، قابل شناسایی است.

واتساپ درنظر دارد باتوجه به قوانین دولتی و مدنی، ویژگی‌های جدیدی به پلتفرم خود اضافه کند تا به مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست بپردازد.

منبع: زومیت

کد خبر 385055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.