سازمان حمل و نقل ترافیک محکوم شد/ بازگرداندن پول به شکات

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: شعبه سازمان حمل و نقل ترافیک را برای گرانفروشی به پرداخت یک هزار میلیارد و ۳۵۲ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

به گزارش ایمنا، یاسر رایگانی در جمع خبرنگاران با اشاره به پرونده‌های استان تهران اظهار کرد: با اعلام شکایت در مورد افزایش غیرقانونی نرخ بلیط مترو و عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک شهر تهران، پرونده در شعبه ۴۳ تعزیرات شهر تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

سخنگوی سازمان تعزیرات افزود: نهایتا مشخص شد با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سازمان حمل و نقل ترافیک نمی‌توانست بیش از نرخ اعلامی تورم بانک مرکزی نرخ سالیانه عوارض طرح ترافیک را افزایش دهد و برخلاف رای دیوان اقدام کرده و از طرف دیگر این سازمان علاوه بر افزایش نرخ آرم طرح ترافیک بیش از تورم اعلامی از ناحیه بانک مرکزی، اقدام به افزایش ساعت طرح هم کرده است. (ساعت طرح ترافیک در سال ۹۶ از ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ و در سال ۹۷ از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹).

وی گفت: بر همین اساس تخلف محرز و شعبه سازمان حمل و نقل ترافیک را برای گرانفروشی به پرداخت یک هزار میلیارد و ۳۵۲ میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد و وجه اضافه دریافتی نیز به شاکیان بازگردانده می‌شود.

منبع: مهر

کد خبر 384954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.