پیروزی مارکز در روز رقص آفتاب و ابر

مارک مارکز دهمین مرحله مسابقات موتو جی چی را با قهرمانی پشت سر گذاشت تا بی رقیب در رده اول قهرمانی جهان باقی بماند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، پس از پشت سر گذاشتن ۹ مرحله از ۱۹ مرحله مسابقات موتورسواری در کلاس موتوجی‌چی فصل ۲۰۱۹ رانندگان در پیست ماساریک چک به نیمه فصل و مرحله دهم رسیدند. در طی دورهای گذشته مارک مارکز از تیم هندا ثابت کرد که امسال نیز بی رقیب است و با پیروزی در پنج مرحله و کسب ۱۸۵ امیتاز بی‌رقیب در صدر جدول باشد. نزدیک ترین رقیب مارکز، موتور سوار تیم دوکاتی یعنی آندره‌آ دویزیوسو با ۱۲۷ امتیاز است و پشت سر او هم‌تیم‌اش یعنی دنیله پتروچی با ۱۲۱ امتیاز قرار گرفته است.

تعیین خط: تعیین خط چک رقابت جذابی بود، چراکه تا پیش از شروع زمان گیری باران شدید می‌بارید، اما به یکباره ابرها رفتند و تابش آفتاب جایگزین آن شد؛ اما همچنان سطح پیست بسیار خیس بود و همین مسئله موتورسواران را دچار چالش کرد. در نهایت و پس از یک رقابت نفس گیر مارک مارکز پول پوزیشن را بدست آورد تا مسابقه را جلوتر از بقیه آغاز کند. جک میلر، یوهان زارکو، دوویزیوسو، پول اسپارگارو، الکس رینز و والنتینو روسی نیز در جایگاه‌های بعد قرار گرفتند.

گزارش مسابقه: درحالی که قرار بود مسابقه موتوچی‌پی جمهوری چک در ساعت ۱۶:۳۰ یکشنبه (۱۳مردادماه) برگزار شود، به دلیل بارندگی و خیس بودن سطح پیست با ۴۰ دقیقه تاخیر و در ساعت ۱۷:۱۰ دقیقه آغاز شد:

دور ۱: مارکز با استارت خوب از همان ابتدا مسابقه با فاصله خوبی نسبت به نفر دوم یعنی دویزیوسو قرار گرفت. خوان میر از تیم سوزوکی و مارکو موربیدلی در این دور با هم برخورد کردند و از دور مسابقه کنار رفتند.

دور۳: کراچلو با سبقت از پتروچی به رده نهم رسید. المس رینز نیز که در آب و هوای بارانی بسیار سریع‌تر می‌شود خود را به رده سوم رساند تا تهدیدی برای دیوزیوسو باشد.

دور۴: والنتینو روسی پس از چهار دور تلاش توانست از اسپارگارو سبقت بگیرد و به رده پنجم برسد.

دور۷: روسی تنها سه دور توانست رده پنجم را حفظ کند و در دور هفتم کراچلو با سبقتی زیبا این جایگاه را از موتورسوار ایتالیایی یاماها گرفت.

دور۹: کوارتارارو پس از چند دور انتظار در این دور توانست از اسپارگارو عبور کند و به سمت روسی برای تصاحب رده ششم برود.

دور۱۱: سه موتور سوار اول یعنی مارک مارکز، آندره‌آ دویزیوسو و الکس رینز همچنان بدون مزاحمت در حال دور زدن هستند. جک میلر، کل کراچلو و والنتیو روسی نیز چهارم تا ششم هستند.

دور آخر: تا پایان مسابقه اتفاق خاصی نیافتاد و مارکز یک پیروزی راحت دیگر را در مسابقه‌ای کم اتفاق تجربه کرد. بدین ترتیب راننده اسپانیایی جایگاه خود را در رده اول قهرمانی سال تثبیت کرد. دویزیوسو نیز با کسب رده دوم همچنان به عنوان نزدیک ترین تعقیب کننده مارکز باقی بماند. جک میلر نیز با سبقتی که در دور آخر گرفت به سکو رسید و سوم شد.

کد خبر 384748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.