برنامه ملی کنترل بیماری نیوکاسل در طیور امسال اجرا می‌شود

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امسال برنامه ملی کنترل بیماری نیوکاسل در طیور برای اولین بار در کشور به منظور پیشگیری و کنترل آن اجرایی می‌شود

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی‌پور اظهار کرد: اتخاذ برنامه کاربردی و راهبردی رمز موفقیت در کنترل بیماری واگیر آنفولانزای فود حاد پرندگان است و امسال این برنامه در زمینه کنترل بیماری نیوکاسل در طیور اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه ملی برای کنترل تب برفکی در دام نیز امسال برای اولین بار در کشور بعد از ابلاغ، اجرایی می شود.

رفیعی پور تصریح کرد: دامپزشکی کشور با برنامه‌ریزی کارشناسی، کاربردی و راهبردی در کنترل بیماری‌ها موفق بوده و کنترل بیماری واگیر آنفولانزای فوق حاد پرندگان نمونه‌ای از عملکرد مطلوب در زمینه کنترل بیماری‌ها در طیور است.

وی افزود: سال ۱۳۹۷ با تلاش کارشناسان و بهره برداران در حوزه دامی شیوع بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین دام و انسان ۳۵ تا ۷۵ درصد در مقایسه با سال ۱۳۹۶ کاهش یافت.

رفیعی‌پور خاطرنشان کرد: تامین امنیت غذایی و تولید دام سالم یکی از رویکردهای اصلی سازمان دامپزشکی کشور است و این سازمان برای تحقق این راهبرد، همواره مشغول به نظارت نوبه‌ای و به دنبال گسترش خط تولید نهاده دامی است.

به گفته وی، سمنان در زمینه نهاده‌های دامی مانند واکسن، دارو، ریزمغذی‌ها و مواد بیولوژیکی از استان‌های موفق کشور است.

وی یادآور شد: تولیدکنندگان در زمینه نهاده دامی در استان سمنان برای هفت ماه آینده مواد اولیه تهیه و ذخیره دارند و مشغول به تولید هستند و روند تولید در آینده نیز دچار مشکل نمی‌شود.

کد خبر 384646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.