اجرای طرح تولید بتن از شیرابه پسماند

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج گفت: با اجرای طرح تولید بتن از شیرابه پسماند، میزان دفن زباله در مرکز حلقه دره کاهش می یابد.

به گزارش ایمنا به نقل از کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران آرش ارشد، اظهار کرد: مدت‌هاست به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای مدیریت پسماند در کرج هستیم. زباله سرمایه ای ارزشمند است و می تواند به عنوان منابع درآمدی پایدار برای شهرداری مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه کرج میزبان پسماند تمام شهرهای اقماری البرز است، گفت: روزانه حدود هزار و ۷۰۰ تن زباله به مرکز دفن حلقه دره منتقل می‌شود که بخشی کوچکی از آن پالایش و مقدار زیادی از آن به ناچار دفن می‌شود.

 وی افزود: یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان طرحی مبنی بر تولید ماده اولیه بتن از شیرابه دارد که اگر اجرایی شود، یکی از معضلات جدی شهر برای همیشه حل خواهد شد.

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج افزود: از طریق این طرح پسماندهای خشک استان نیز به مواد اولیه پروفیل‌های ام دی اف و نئوپان تبدیل می‌شود.

ارشد در تشریح مزیت های اجرای این طرح، گفت: مهم‌ترین مزیت آن هزینه تمام شده مناسب و فضای متر مربعی بسیار کمی است که این خط تولید احتیاج دارد و از طریق آن می توانیم با سرعت بالایی پسماند را احیا کرده و به عنوان منابع تجدید پذیر مورد استفاده قرار گیرد.

وی در خصوص زمان اجرای طرح گفت: برای اجرای این طرح در  مرحله اول باید ثابت شود این طرح نمونه مشابه داخلی ندارد چون اگر داشته باشد، اجرای آن بین شرکت‌های متقاضی به مناقصه گذاشته می شود.

کد خبر 383488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.