احداث ایستگاه مترو در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، گفت: بر اساس امضای تفاهم‌نامه میان این شرکت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی مقرر شده است تا در طراحی خط‌ ۱۰ مترو، ایستگاهی هم به نمایشگاه اختصاص داده شود.

به گزارش ایمنا، علی امام در مراسم امضای تفاهم‌نامه و همکاری مشترک در احداث ایستگاه نمایشگاه، فی‌مابین این شرکت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، اظهار کرد: براساس اسناد بالادستی، به جز هفت خط فعلی مترو که در دست تکمیل است، چهار خط دیگر نیز برای تهران طراحی شده است تا براین اساس شبکه متروی تهران به ۱۱ خط برسد.

وی ادامه داد: با این اقدام تمامی مناطق ۲۲گانه به شبکه مترو متصل می‌شوند، چراکه بر اساس طرح جامع، هر ۸۰۰  متر از نقاط شهر باید به خطوط شبکه حمل ‌و نقل عمومی دسترسی داشته باشند.

امام با اشاره به مذاکراتی که با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌الملی‌ها انجام شده ‌است، تصریح کرد: در راستای این مذاکرات در هیئت مدیره شرکت مترو نیز تصمیم گرفته شد تا راه‌اندازی ایستگاه نمایشگاه در اولویت کاری ما قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه خط‌۱۰ با ۴۱ کیلومتر طول، از محدوده بزرگراه شهیدباقری شروع شده و با عبور از صدر و نیایش به ایستگاه نمایشگاه خواهد رسید، گفت: هدف شهرداری تهران این است که با همکاری سایر دست‌اندرکاران از جمله دولت و شورای اسلامی شهر تهران؛ در زمان مناسبی بتواند شبکه مترو را تکمیل کند.

وی با اشاره به ضرورت اتصال نمایشگاه بین‌المللی به سیستم حمل و نقل مترو اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی، مجموعه‌ای متعلق به مردم تهران است و حق آن‌ها است که بتوانند برای دسترسی آسان به این مجموعه، از مترو به عنوان یک سیستم حمل و نقل عمومی پاک استفاده کنند به همین دلیل حدود چهار ماه پیش در جلسه‌ای با میزبانی شورای اسلامی شهر تهران این موضوع مطرح و بررسی شد.

 امام با اشاره به اینکه امیدواریم هرچه سریع‌تر شهروندان این محدوده و سایر علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه بین‌المللی از خدمات مترو برخوردار شوند، تصریح کرد: صنعت حمل و نقل ریلی جزء صنایع بسیار مهم و رو به رشد به شمار می‌آید که در این میان مترو به خاطر سرعت و کم‌هزینه بودن از جایگاه ویژه‌تری برخوردار است.

کد خبر 383090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.