ظریف : کشورهای اروپایی باید به تعهداتشان عمل کنند

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با یک رسانه روسی به لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهداتشان در عادی‌سازی روابط تجاری ایران تاکید کرد.

به گزارش ایمنا، به نقل از خبرگزای تاس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به این خبرگزاری روسی گفت که کشورهای اروپایی باید در جهت حفظ توافق هسته‌ای به تعهدات‌شان در تامین آزادی تجارت برای ایران عمل کنند.

وی اظهار کرد: ما از آن‌ها(اروپایی‌ها) انتظار داریم به تعهدات‌شان در راستای عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر عمل کنند. ما باید نفت‌مان را  بفروشیم.

وی افزود: ما با روسیه و چین تجارت می‌کنیم اما این کافی نیست. اروپایی‌ها، هم کشورهای E3(فرانسه، انگلیس و آلمان) و هم اتحادیه اروپا، عضوی از این [ توافق هسته‌ای] بوده و باید به تعهدات‌شان عمل کنند.

همچنین اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری تاس و از قول ظریف  آورده است: "ضرورتی به خروج ما از برجام وجود ندارد. مکانیزم حل و فصل اختلافات در برجام وجود دارد و ما آن را مدتی قبل به کار انداختیم. وزیر خارجه ایران توضیح داد:" ما وابسته به میزان اجرای برجام از سوی طرف دیگر می توانیم سطح اجرای آنرا یا پائین یا بالا ببریم".

کد خبر 382914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.