ایجاد درآمدهای پایدار؛ راهی برای جلوگیری از شهرفروشی

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: باید با روش‌های جدید، درآمدهایی را برای شهرداری‌ها ایجاد کرد تا دیگر شاهد فروش تراکم و شهرفروشی نباشیم

به گزارش ایمنا، مهدی جمالی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرداری‌ها نهادهای مستقل عمومی غیردولتی هستند و مدیریت درآمدها با هزینه همراه است، به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که به خصوص شهرهای کوچک و میانی با آن مواجه هستند موضوع درآمدهای پایدار است.

وی با بیان اینکه شهرداری‌های کوچک باید با روش‌های نوآورانه و خلاقانه مدیریت درآمدها را داشته باشند، افزود: بدون شک وصل درآمدهای شهرداری‌ها به درآمدهای دولتی کار اشتباهی بوده و باید وابستگی شهرداری‌ها را از درآمدهای دولتی جدا کرد.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور افزود: غیردولتی بودن شهرداری‌ها موجب بیشتر شدن انعطاف و سرعت عمل آن‌ها می‌شود، بدون شک می‌توان با روش‌های جدید درآمدهایی را کسب کرد تا دیگر شاهد فروش تراکم و شهرفروشی به خصوص در شهرهای کوچک نباشیم.

وی تصریح کرد: با تعریف پروژه‌های مختلف و دعوت از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی، می‌توان مدیریت درآمد را داشت هرچند در شهرهای کوچک این‌گونه اقدامات سخت‌تر خواهد بود.

جمالی‌نژاد گفت: در بودجه سال جاری با حمایت‌هایی که از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دولتمردان صورت گرفته ردیف‌های بسیار خوبی برای کمک به شهرداری‌ها اختصاص یافته است.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها نباید فقط به دنبال اعتبارات دولتی باشند، باید با فراهم آوردن شرایط مناسب و تسهیل‌گری از توان سرمایهگذاران بهره بیشتری ببرند.

وی اظهار کرد: شهرداری‌ها اگر فقط بخواهند به اعتبارات دولتی چشم داشته باشند، دیگر پویایی و نشاط لازم را نخواهند داشت.

اعتبار ۱۰۰۰ میلیاردی برای بازسازی زیرساخت استان‌های سیل‌زده

جمالی‌نژاد از اختصاص یک ‌هزار میلیارد تومان اعتبار به زیرساخت استان‌های خسارت‌دیده از سیل خبر داد و افزود: این اعتبار غیر از اعتبارات تخصیصی دستگاه‌های متولی، به خسارت‌های وارده در سیل اوایل سال جاری در این مناطق است.

وی ادامه داد: با تشکیل قرارگاه نوسازی و بازسازی در وزارت کشور امور مربوط به خسارت وارده به استان‌های سیل‌زده مرتب رصد می‌شود.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: شهرهای کاشمر، خلیلآباد و بردسکن ظرفیت‌های بسیار خوبی برای درآمدهای پایدار دارند که باید استفاده بیشتری شود.

جمالی‌نژاد گفت: با توجه به اینکه بسیاری از زائران از مسیر کاشمر به مشهد مقدس مشرف می‌شوند این شهرستان در گردشگری اسلامی می‌تواند یکی از مقاصد بسیار خوب برای گردشگران کشور باشد و این یکی از روش‌های جدید در ایجاد درآمد خواهد بود.

کد خبر 382635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.