۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
تأسیس مرکز رشد در گلپایگان

گلپایگان_فرماندار گلپایگان گفت: در سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به این شهرستان، قول مساعد مبنی بر اعطای دو میلیارد تومان برای تأسیس مرکز رشد در یکی از دانشگاه‌ها داده شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، حسین یارمحمدیان امروز( یکشنبه) در نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردمنهاد این شهرستان با اشاره به نقش این سازمان‌ها در توسعه کشور، اظهار کرد: هنوز ساختار قانونی مشخصی برای تعیین کارکرد سازمان‌های مردم‌نهاد وجود ندارد.

وی عنوان کرد: تشکیل سازمان‌های غیر دولتی به نفع کشور است و می‌تواند حلقه اتصال بین مردم و حکومت باشد، بنابراین باید از ایجاد این سازمان‌ها حمایت شود.

فرماندار گلپایگان از ثبت پنج خیریه در این شهرستان خبر داد و افزود: گلپایگان دو درصد جمعیت استان را دارد و ثبت این تعداد مرکز خیریه در آن قابل‌توجه است، زیرا باتوجه به کاهش اعتبارات دولتی مشارکت مردم به پیشرفت کارها کمک می‌کند.

یارمحمدیان تصریح کرد: با ظرفیت کمی و کیفی که در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد وجود دارد، می‌توانیم برنامه‌ریزی خوبی برای پیشرفت شهرستان انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش سازمان‌های غیردولتی موافق هستیم و صدور مجوز تشکیل "کنگره ۶۰" ظرف مدت دو هفته گویای این ادعا است، البته اگر تشکل‌های دیگر نیز تمایل به تشکیل جلسات داشته باشند از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

فرماندار گلپایگان تأکید کرد: باید مجوز تشکل‌های مردم‌نهاد توسط یک سازمان صادر شود تا ضمانت اجرایی داشته باشد و اطلاع دقیقی از آن‌ها در اختیار مسئولان باشد.

یارمحمدیان با اشاره به اهمیت استارتاپ‌ها، گفت: در سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به گلپایگان، قول مساعد مبنی بر اعطای دو میلیارد تومان برای تأسیس مرکز رشد در یکی از دانشگاه‌های شهرستان داده شد.

وی با تأکید بر ضرورت برپایی بازارچه خیریه در گلپایگان، تصریح کرد: این بازارچه در محل جشنواره کباب برپا می‌شود تا ظرفیت‌های شهرستان به دیگران معرفی شود.

کد خبر 382422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.