پردیس سینمایی سیتی سنتر جزو ۱۴ سینمای پرمخاطب کشور

پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر طی عملکرد یک ساله در میان ۱۴ سینمای پرمخاطب کشور قرار گرفت.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اصفهان سیتی سنتر، مدیر پردیس سینمایی این مجموعه با اعلام این خبر گفت: تیرماه سال گذشته بود که پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون با وجود آن‌که هنوز تمامی فازهای آن به بهره برداری نرسیده‌ توانسته است به اندازه ‏ای قوی عمل کند که در جدول رده بندی سینماهای کشور جزء ۱۴ سینمای پرمخاطب قرار گیرد.

محمد پناهی با بیان این موضوع که در آینده ای نزدیک تمامی فازها به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر به طور کلی شامل هشت سالن است که هر کدام به صورت تخصصی بر روی یک فعالیت هنری تمرکز کرده اند. سالن یک یا همان مرکزهمایش‌های بین المللی با ظرفیت یک هزار و ۱۰۰ نفر مخصوص همایش ها و کنسرت‌ها، پنج سالن تخصصی سینما با کیفیت‌ صدای بالا و تصویر عالی، سالن هنرو تجربه، سالن VIP و سالن چند منظوره که قرار است به عنوان آمفی تئاتر و گاهی هم برای پخش فیلم مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کیفیت سالن VIP از تمامی سالن‌ها بالاتر است زیرا تجهیزاتی که در ساخت آن به کار رفته نه تنها در استان اصفهان بلکه در کشور بی نظیر است، افزود: کیفیت صوت این سالن Dolby  است به این معنا که شما می توانید در یک نقطه بنشینید و صدا را از هفت نقطه بشنوید. کیفیت تصویر نیز Full HD  است و نسبت به تصاویر SD از وضوح بسیار بالایی برخوردار هستند. گذشته از آن تمامی صندلی‌ها نیز تخت شو هستند. البته سالن هنر و تجربه نیز از همین کیفیت صدا و تصویر برخوردار است تنها با این تفاوت که صندلی‌های آن همانند سالن‌های دیگر است.

پناهی با اشاره به عمکرد این پردیس گفت: در این یک ساله پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر توانست علاوه بر اکران‌ فیلم‌های سینمایی و برگزاری کنسرت‌ها و همایش‌ها که در جدول فعالیت های روزانه آن قرار دارد، دو جشنواره بزرگ شهر یعنی فیلم های کودک و نوجوان و فجر را نیز به گونه ای مناسب و در خور مردم اصفهان، حمایت کند. گذشته از این موضوع، تا کنون بیش از ۵۰ جلسه نقد و بررسی فیلم‌های هنر و تجربه را میزبانی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از آن جایی که تا قبل از افتتاح این پردیس در اصفهان فضای سینمایی خصوصی نداشتیم جریانات هنری و سینمایی همچون انجمن سینمای جوان، برای اکران فیلم های خود با مشکلات زیادی رو به رو بودند اما در این مدت یک ساله پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر هر هفته یک شنبه ها به مدت دو ساعت بزرگترین سالن خود را به طور رایگان در اختیار آن‌ها می گذارد. در آینده نیز در نظر دارد با برگزاری دوره های اختصاصی تدوین، گریم، تئاتر و ... عرصه را بیش از پیش برای پیشرفت شهری که به فرهنگ و هنر معروف است، باز کند.

کد خبر 382095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.