شهرداران از بانک شهر انتظار حمایت دارند

شهردار تهران با بیان اینکه بانک شهر به عنوان بانک جوان که نزدیک به ۱۰ سال از تاسیس آن می‌گذرد از دوران سخت خود عبور کرده و در حال شکوفایی، رشد و طی کردن مسیر صحیح است، گفت: کلانشهرها باید برای حفظ و موفقیت بیش از پیش این بانک به عنوان برند مدیریت شهری اهتمام، تلاش و همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی با اشاره به نشست مشترک هیئت مدیره جدید بانک شهر با شهرداران کلانشهرها به عنوان مؤسسان و سهامداران حقوقی، نقش سهامداران با این بانک را رابطه‌ای دو طرفه عنوان و اظهار کرد: همانطور که بانک شهر از کلانشهرها انتظار حمایت دارد، شهرداران نیز انتظار دارند بانک، آن‌ها را به عنوان مشتری درجه یک ببیند که مطمئناً این موضوع از اهداف بانک هم هست.

وی با بیان اینکه نگاه ما به بانک‌ها به خصوص بانک شهر، نگاهی ملی است، گفت: به عقیده من همه ما یک خانواده هستیم و مانند یک خانواده باید برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف بانک تلاش کنیم.

رییس مجمع شهرداران کلانشهرها تصریح کرد: از دوران سخت عبور کرده‌ایم و کلانشهرها باید برای حفظ این بانک به عنوان برند شهرداری و مدیریت شهری تلاش و همکاری کنند؛ در این راستا، لازم است از تشریک مساعی، رئیس کل بانک مرکزی و مجموعه تحت مدیریتشان نیز قدردانی کنیم.

حناچی ادعای زیان شهرداری تهران و کلانشهرها در تاسیس بانک شهر را غیرکارشناسی خواند و خاطرنشان کرد: این موضوع را زمان ثابت خواهد کرد؛ آن چه ما انتظار داریم این است که در دوره مدیریت جدید بانک شهر تدبیر شود تا نماد بانک در بورس افت نکند و این موضوع به عنوان یک هدف اصلی دنبال شود.

وی با تقدیر از تدابیر و زحمات مدیرعامل بانک شهر در مدت انتقال مدیریت و حل و فصل مشکلات پیش‌رو، مسیر کنونی این بانک را مسیر صحیحی دانست و تصریح کرد: به جز کلانشهرها، شهرداران دیگر شهرها هم از بانک انتظار حمایت دارند؛ این پناسیل اگر هم‌جهت شود بسیار پرقدرت عمل خواهد کرد. در حال حاضر بودجه شهرداری تهران و شاید بسیاری از کلانشهرها معادل بودجه عمرانی کشور است، بنابراین گردش مالی که در شهرداری‌ها وجود دارد، بزرگ‌ترین قدرت سرمایه در گردشی است که می‌تواند پشتوانه بانک شهر برای ارائه خدمات و تسهیلات به شهروندان و توسعه پایدار شهرها باشد. بانک این موضوع را باید همواره به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه خود حفظ کند.

شهردار تهران با تاکید بر ادامه فعالیت بانک شهر و کلانشهرها در حوزه مسئولیت اجتماعی، اظهار کرد: بانک شهر جهت‌گیری‌هایی در این زمینه داشت که باید در بخش‌هایی همچون خودروی برقی و دوچرخه‌ برقی و خرید اتوبوس‌هایی که ما به بخش خصوصی می‌دهیم، مشارکت داشته باشد و حمایت اقتصادی لازم را انجام دهد؛ در این ارتباط امکان پرداخت وام به خانواده‌ها برای خرید دوچرخه در حال بررسی و عملیاتی شدن است. این موارد ریسک ندارد و بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: شهرنوشت

کد خبر 381980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.