از سر بردن در سطل زباله استقبال می‌کنم

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: به دنبال راهکاری کارآمد و پایدار برای حل مشکل کودکان کار و زباله گردی در تهران بوده و هیچ‌گاه آن‌ها را رد نکرده یا نادیده نگرفته‌ام.

به گزارش خبرنگار ایمنا، پس از آنکه پریناز ایزدیار بازیگر سینما و تلویزیون در صفحه اینستاگرام خود از عملکرد اعضای شورای شهر تهران در خصوص کودکان زباله‌گرد انتقاد کرد، حجت نظری سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در پاسخ به ایزدیار متنی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید:

مساله زباله‌گردی و مهم‌تر از آن، کودک کار، معضلی است که از سال‌ها پیش، نه‌تنها پایتخت بلکه بسیاری از شهرهای کشور درگیرش هستند. در این حوزه نهادهای مختلف از جمله سازمان بهزیستی، وزارت کشور، شهرداری‌ها و امثال این‌ها مسئول‌اند و اقداماتی هم در طول سالیان انجام داده‌اند.

بنده نیز از ابتدای مسئولیتم در شورای شهر تهران، ری و تجریش در بخش‌های مختلف و به‌ویژه در کمیته مشارکت‌های مردمی شورای شهر و نیز ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد تهران که مسئولیتش را برعهده دارم، به دنبال راهکاری کارآمد و پایدار برای حل این مشکل بوده و هیچگاه کودکان کار و زباله گردی در تهران را رد نکرده یا نادیده نگرفته‌ام.

امروز مطلع شدم که سرکار خانم پریناز ایزدیار، هنرمند دغدغه‌مند کشورمان در صفحه اینستاگرام‌شان مسائلی را در مورد کار کودکان مطرح کرده و در بخشی از آن نوشته‌اند: "در یکی از روزهای این تابستان داغ صندلی‌های تصمیم‌گیری شهر را رها کنید، ما نیز همراه شما خواهیم آمد، فقط برای چند لحظه، چند ثانیه، سرخود را داخل یکی از سطل های زباله شهری بگیریم بی آنکه دست داخل آن کنیم. اگر طاقت آوردیم، اگر نفس کشیدیم، اگر زنده ماندیم، برویم دنبال کارمان."

از پیشنهادشان استقبال می‌کنم. هرچند معتقدم باید راهکاری اساسی برای حل این معضل بیابیم، اما شخصا و از طریق دفترم در شورای شهر تهران پیگیر هستم تا علاوه بر اجرای چالش نمادینی که خانم ایزدیار به آن دعوتمان کردند و بی‌تردید اجرای آن، گرهی از کار کودکان کار باز نمی‌کند، بتوانیم در جلسه‌ای مشترک با ایشان و دیگر هنرمندان دغدغه‌مند راهکارهای‌شان برای حل این معضل را بررسی کنیم.

امیدوارم با توجه به مسئولیت اجتماعی که این هنرمند کشورمان برعهده دارند، در ادامه مسیر، به‌خصوص در فرهنگ‌سازی در حوزه پسماند نیز با ما همراه باشند.

کد خبر 381326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.