صدور حکم عامل تجاوز به دانش‌آموزان پسر مدرسه‌ای در اصفهان

حکم ۲۰ سال زندان و ۱۰۰ ضربه شلاق برای عامل تجاوز به دانش‌آموزان پسر در مدرسه‌ای در ناحیه چهار آموزش و پرورش اصفهان صادر شد.

به گزارش ایمنا، نایب رئیس انجمن اولیا و مربیان یک مدرسه پسرانه در اصفهان به جرم تعرض، آدم‌ربایی، تشویق و تحریک به انحرافات جنسی و تسهیل دستیابی به محتوای مستهجن از طریق نشان دادن تصاویر مبتذل و مستهجن به ۱۰۰ ضربه شلاق و ۲۰ سال زندان برای عامل تعرض به دانش آموزان اصفهانی تحمل ۴ بار حبس به‌مدت ۲۰ سال محکوم شد.

این مرد اواسط آذر سال ۹۷ با شکایت خانواده دانش‌آموزان دستگیر شد. وی که پیش‌تر رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه و سال گذشته نایب‌رئیس انجمن بوده است، چهار کودک ۸ و ۹ ساله را در سرویس بهداشتی مدرسه مورد تعرض قرار داده و با یک مداد نوک‌تیز یا چاقو و سلاح سرد آن‌ها را تهدید می‌کرد.

سارا باقری، وکیل پرونده و از وکلای داوطلب انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: با شکایت خانواده‌ها به مدیر مدرسه وی منکر ماجرا شد، اما وقتی حراست آموزش و پرورش و پلیس امنیت به مدرسه وارد شدند بلافاصله متهم بازداشت شد و به زندان رفت.

در ادامه تحقیقات مشخص شد این متهم قبل از اینکه بخواهد بچه‌ها را مورد کودک‌آزاری قرار دهد، عکس بعضی از مادران دانش‌آموزان را از تلگرام فوتوشاپ می‌کرده و آن‌ها را به لحاظ روانی نیز آزار می‌داده است. نکته مهم‌تر اینکه فرزند خود این متهم هم در این مدرسه درس می‌خوانده است.

این فرد دائماً در مدرسه حضور داشته و آزادانه با بچه‌ها در ارتباط بوده است. تقصیری که متوجه آموزش و پرورش و کادر مدرسه بوده و دائماً از مسئولیت آن شانه خالی می‌کنند.

طرح دعوی برای آدم‌ربایی

باقری گفت: در کیفرخواستی که علیه متهم صادر شد، آمده بود که وی برای اطفال ایجاد مزاحمت کرده، کودک‌آزاری و تشویق و تحریک به انحرافات جنسی و تسهیل دستیابی به محتوای مستهجن از طریق نشان دادن تصاویر مبتذل و مستهجن به اطفال و توهین به آن‌ها از دیگر اتهامات وی بود که قرار جلب برای متهم صادر شد.

بعد از آن خانواده‌ها نسبت به آدم‌ربایی هم طرح دعوی کردند که مورد تأیید دادگاه قرار گرفت و پرونده وارد دادگاه کیفری یک اصفهان شد. متهم از آذرماه در زندان است؛ چرا که جرم او شامل اعمال منافی عفت بوده است.

۱۰۰ ضربه شلاق و ۲۰ سال زندان

طی گواهی‌هایی که پزشکی قانونی برای دانش‌آموزان آزار دیده صادر کرده بود، اختلال روانی حاصل از تعرض و تجاوز ذکر شده بود. برای این متهم احکام سنگینی صادر شده است و علاوه بر این وی بابت آدم‌ربایی و اتهاماتی که در کیفرخواست آمده به تحمل چهار بار حبس ۲۰ ساله و تعزیری محکوم شد که البته یک بار آن قابل اجرا است.

 وکیل پرونده همچنین به خبرآنلاین گفته است: این بچه‌ها در حال حاضر تحت نظر خدمات روان‌شناسی هستند که خانواده‌ها با هزینه شخصی خودشان فراهم کرده‌اند.

در این پرونده آموزش و پرورش هیچ مسئولیتی را نپذیرفته است. تنها بعد از رسانه‌ای شدن این ماجرا، با یک تصمیم شتاب‌زده، مدیر مدرسه را اخراج و بقیه کادر مدرسه هم تغییر کردند.

کد خبر 380530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.