میزبانی شیراز از تورگردانان مجارستانی

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز از سفر جمعی از تورگردانان کشور مجارستان به این کلانشهر خبر داد.

به گزارش ایمنا، محمدرضا دهقانی با بیان اینکه شهرداری شیراز از فردا -پنجشنبه ۲۳ خردادماه- میزبان جمعی از تورگردان مجارستانی (شهر بوداپست) است، اظهار کرد: میزبانی شیراز از تورگردانان، بسترساز ارتقاء صنعت گردشگری، جذب گردشگران مجاری، شناخت هر چه بیشتر از شیراز به عنوان شهری بین‌المللی و گسترش همکاری‌های دوجانبه است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز افزود: شهردار شیراز در اسفندماه سال گذشته برای حضور در آیین رونمایی از سردیس حافظ در شهر «پچ» به مجارستان سفر کرده بود؛ در این سفر پیشنهاد برگزاری نخستین نشست تورگردانان دو کشور ایران و مجارستان به میزبانی شهرداری شیراز توسط سفیر ایران در مجارستان مطرح و با استقبال موسسات گردشگری مجارستانی مواجه شد. در این راستا تورگردانان کشور مجارستان از ۲۳ تا ۳۰ خردادماه به ایران سفر می‌کنند.

وی میزبانی از تورگردانان مجاری را نمود برقراری ارتباط دوستانه با سایر شهرهای جهان و گسترش دیپلماسی شهری عنوان و ادامه داد: این میزبانی بسترساز گسترش همکاری‌ها در صنعت گردشگری است و تلاش داریم تعامل بین شهرداری شیراز و سایر شهرهای جهان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در زمینه توسعه این صنعت افزایش یابد.

دهقانی با اشاره به گسترش روابط فرامرزی و بین‌المللی شیراز با سایر سایر شهرهای جهان، خاطرنشان کرد: طی ماه‌های اخیر میزبان هیئت‌هایی از سفارت آلمان، اوکراین و اتریش در ایران، هیئتی از شهرداری لویو کشور اوکراین، هیئتی از موزه هنر شانگهای چین و دبیرکل متروپلیس (انجمن کلانشهرهای مهم جهان) بودیم. همچنین در ماه‌های پیش‌رو نیز میزبان هیئت‌هایی از سفارت نروژ و لهستان، شهرداری شانگهای، شهردار بغداد و هیئتی بلندپایه از کشور مجارستان خواهیم بود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز با بیان اینکه شهرداری در زمینه جذب گردشگر نقش تسهیلگر و بسترساز را دارد، گفت: شهردار شیراز در دیدار با هیئت‌های بین‌المللی علاوه بر توسعه تبادلات تخصصی در مدیریت شهری بر توسعه گردشگری و افزایش تبادلات فرهنگی نیز تاکید دارد و توسعه تعاملات گردشگری از راهبردهای مجموعه مدیریت شهری در حوزه ارتباطات بین‌المللی است.

وی ضمن تشریح برنامه حضور تورگردانان مجارستان در کشور ایران تصریح کرد: با توجه به پیشینه ارتباط و تعامل مثبت بین سه شهر تاریخی شیراز، اصفهان و یزد و طرح ایده مثلث طلایی گردشگری، مقرر شده برای بهره‌برداری بهینه از این فرصت هیئت مجاری پس از حضور در شیراز و بازدید از بناهای تاریخی فرهنگی این کلانشهر و دیدار با مدیران شهری و تورگردانان شیراز، راهی اصفهان و یزد شوند.

دهقانی توسعه گردشگری را یکی از راهکارهای ایجاد رفاه و رونق اقتصادی و توسعه پایدار شهری دانست و اظهار کرد: مدیریت شهری علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها و تعریف و تدوین اقدامات نرم افزاری، می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون پیمان‌های خواهرخواندگی، دوستی با سایر شهرهای جهان و ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی گام موثری را در مسیر توسعه پایدار شهری بردارد.

کد خبر 378912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.