زمان تقدیم لایحه دوفوریتی عوارض شهری به شورا مشخص شد

شهردار تهران با اعلام این خبر که یکشنبه هفته آینده لایحه دوفوریتی عوارض شهری را به شورا خواهد برد، گفت: قرار بود لایحه‌ای دو فوریتی در مورد عوارض به شورا ارائه دهیم که در این خصوص تجدید نظر عمومی صورت گرفت.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی در یازدهمین نشست شورای معاونان شهرداری تهران که عصر روز گذشته (دوشنبه) در معاونت مالی و اقتصاد شهری برگزار شد با اشاره به بازدید اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری از کارخانه واگن‌سازی تهران، اظهار کرد: هدف از این بازدید روشن کردن ظرفیت کارخانه واگن‌سازی تهران برای دولت بود که خوشبختانه به این هدف دست یافتیم؛ از سوی دیگر تلاش کردیم دولت را مجاب کنیم تا بخشی از بدهی شهرداری درباره مترو را متقبل شود که به نظر می‌رسد به این هدف هم رسیدیم؛ همین طور این اجازه را اخذ کنیم که از صندوق توسعه ملی برای فعال کردن کارخانه واگن‌سازی تهران و تجهیز متروی پایتخت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تنها حدود ۳۰ درصد از ظرفیت کارخانه واگن‌سازی تهران فعال است و بر این اساس باید تلاش کنیم تا این مجموعه با حداکثر ظرفیت فعال شود.

حناچی خطاب به معاون خدمات شهری، بر ضرورت پیگیری موضوع انسداد محورهای پیاده‌رو توسط کارگاه‌های عمرانی تاکید کرد و گفت: در صورت مشاهده تخلف، به تعداد تخلفات صورت گرفته به شهرداران مناطق امتیاز منفی داده شود.

وی درباره تذکرات اعضای شورای شهر به شهرداری تهران نیز اضافه کرد: مشروعیت ما از رأی مردم به اعضای شورای شهر است و باید به سوالات اعضای شورا به‌طور دقیق پاسخ دهیم و اگر اعضا مشکلی را تذکر می‌دهند، برطرف کنیم؛ البته معاونان می‌توانند برای بیان عملکرد حوزه مسئولیت خود از شورا وقت بگیرند و در جلسات شورا بحث‌های خود را مطرح کنند.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مالی موجود در کشور ادامه داد: ممکن است بخشی از مشکلات مالی کشور، شهرداری تهران را هم درگیر کند. به همین دلیل باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشیم و آمادگی لازم را داشته باشیم

حناچی با بیان اینکه میزان وابستگی بودجه شهرداری تهران به ساخت و ساز ۷۰ درصد است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم سهم شهرداری از درآمدهای مالیاتی را وصول کنیم. دولت هم در این زمینه هماهنگی و همکاری لازم را با ما دارد. به هر حال باید همت کنیم و این شرایط بحرانی را پشت‌سر بگذاریم.

کد خبر 378830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.