دومین جشنواره  ملی کباب گلپایگان برگزار می‌شود

گلپایگان- فرماندار گلپایگان با بیان این که کباب و لبنیات برند گلپایگان در کشور است، گفت: جشنواره کباب و لبنیات گلپایگان نمایشگاهی برای عرضه محصولات شهرستان است و نقش بسیار مهمی در جذب توریست دارند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، حسین یارمحمدیان امروز (یکشنبه) در جلسه هماهنگی برگزاری دومین جشنواره کباب با اشاره به اینکه دومین جشنواره کباب و لبنیات گلپایگان در روزهای ۲۴ و ۲۵ مردادماه در پارک جنگلی این شهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: برای هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره کمیته‌ها و اتحادیه‌ها شرح وظایف خود را مشخص و اعلام کنند.

وی با بیان اینکه رعایت تمام اصول و ضوابط در با کیفیت برگزار شدن این جشنواره کمک می‌کند، افزود: با انجام کارهای نمادین از جمله طبخ کباب ۱۰ متری می‌توان تنوع این جشنواره را دوچندان کرد.

فرماندار گلپایگان با تأکید براستقرار تمام اکیپ‌ها در محل جشنواره کباب و لبنیات گلپایگان، گفت: تعداد حضور حداکثری رستوران‌ها و کبابی‌ها در تأمین نیاز غذایی مردم در محل جشنواره موثر است.

وی به نظافت سرویس‌های بهداشتی و مسیر برگزاری جشنواره تأکید کرد و گفت: تورهای بازدید از مراکز بوم گردی و آثار تاریخی و مذهبی شهرستان برای مسافران مهیا شود تا موقعیت گردشگری گلپایگان معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته تشریفات برای پذیرایی از مهمانان استانی و کشوری تشکیل شود، گفت: نمایشگاه عرضه سوغات و توانمندی‌های صنایع دستی این منطقه برپا شود تا علاقه مندان بازدید و خرید کنند.

یارمحمدیان تأکید کرد: با استفاده از تجربه برگزاری نخستین جشنواره کباب کمی و کاستی‌ها را در دومین جشنواره کباب و لبنیات جبران شود.

وی با بیان اینکه اجتماع ۱۶ هزار نفر جمعیت در نخستین جشنواره کباب گلپایگان در تاریخ این شهرستان بی سابقه بوده است، افزود: مخالف برگزاری برنامه‌های نشاط اجتماعی مردم نخواهیم بود البته این برنامه‌ها باید در چارچوب مصالح کشور و با نظر صاحب نظران و علمای شهرستان برگزار می‌شود.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه دومین جشنواره کباب و لبنیات به ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت و دبیری اتاق اصناف و نظارت فرمانداری گلپایگان برگزار می‌شود، گفت: امسال باید حداقل ۴۰ غرفه برپا شود تا ظرفیت‌های شهرستان بروز داده شود.

وی با تأکید براینکه سلامت و بهداشت غذایی و محصولات لبنی به صورت مستمر در زمان جشنواره نظارت شود، گفت: باید در جذب ۵۰ درصدی مسافر و گردشگر در جشنواره کباب و لبنیات گلپایگان تلاش شود زیرا جشنواره کباب می‌تواند نمایشگاهی برای عرضه محصولات شهرستان باشد.

یارمحمدیان از شهرت کباب گلپایگان در کل کشور سخن گفت و افزود: هدف برگزاری چنین جشنواره‌ای معرفی بیشتر و بهتر کباب سنتی گلپایگان و خاصیت لبنیات این منطقه است.

وی از رسانه‌ها و مطبوعات گلپایگان درخواست کرد که برای معرفی بیشتر این منطقه به نقاط دیگر کشور اطلاع رسانی کنند، و میراث فرهنگی ثبت ملی کباب گلپایگان را دنبال کند.

 برگزاری جشنواره کباب و لبنیات به انتقال فرهنگ شهرستان  کمک می‌کند 

حجت الاسلام محمدتقی کرامتی امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه برگزاری هر جشنواره‌ای تجلی فرهنگ آن شهرستان است، اظهار کرد: باید از موقعیت جشنواره کباب درانتقال  فرهنگ دینی، مذهبی و اعتقادی شهرستان استفاده کرد.

وی گفت: اگر کباب گلپایگان برند ملی پیدا کرده حاصل وجدان کاری کاسبان گذشته این شهر در رعایت اصول شرعی و ضوابط  بهداشتی در طبخ کباب بوده است زیرا امانت داری کاسب می‌تواند انتقال دهنده فرهنگ شهرستان باشد.

امام جمعه گلپایگان برگزاری جشنواره کباب و لبنیات گلپایگان را موجب رونق تولید در این شهرستان دانست و گفت: در جشنواره کباب نباید ارزش‌های دینی و فرهنگی شهرستان زیر سوال رود و یا آثار منفی به همراه داشته باشد.

 وی به رعایت اصول بهداشتی و اخلاق صنفی در طبخ کباب در جشنواره کباب توصیه کرد و افزود: لازمه که ارزیابی از طبخ کباب در رستوران‌های گلپایگان صورت گیرد تا در هنگام جشنواره مشکلی ایجاد نشود.

نخستین جشنواره کباب  رشد ۷ درصدی فروش کباب را به همراه داشت

در ادامه محسن اتحادی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گلپایگان با بیان اینکه در نخستین جشنواره کباب گلپایگان  بیش از ۱۶ هزار نفر شرکت داشتند، اظهار کرد: برگزاری جشنواره کباب در سال گذشته به رشد هفت درصدی فروش آن کمک کرد.

وی با بیان اینکه باید در دومین جشنواره کباب از ظرفیت و پتانسیل شهرستان به نحو مطلوب استفاده شود، گفت: امسال با استفاده از تجرببات جشنواره کباب سال گذشته سعی و تلاش داریم جشنواره‌ای در خورشأن شهرستان برگزار شود.

اتحادی تأکید کرد: باید جشنواره کباب را به سمت فضای جذب گردشگر و توریست سوق دهیم، شهرستان نیاز به جذب گردشگر و توریست خارجی دارد تا سطح درآمدزایی و اقتصادی افزایش یابد.

کد خبر 378631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.