برنامه‌هایی که به مناسبت هفته صنایع‌دستی در اصفهان برگزار می‌شود

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان از برگزاری برنامه‌های متعدد در هفته صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، با اعلام این خبر گفت: هرساله با نزدیک شدن به روز جهانی صنایع دستی (۲۰خردادماه) و اهمیت این روز و به پاس تلاش هنرمندان و فعالان این عرصه برنامه های متعدد و متنوعی در دستور کار معاونت صنایع دستی استانها قرار می گیرد. امسال نیز چون سال‌های گذشته استان اصفهان برنامه های متعددی در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه تخصصی سفال و سرامیک در نقش خانه هنرهای سنتی، حضور در برنامه های صدا و سیما و گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی و هفته صنایع دستی، آغاز طرح برگزاری "پنجشنبه های با صنایع‌دستی" در تاریخ ۲۳ خرداد، برگزاری ورک شاپ صنایع دستی در رشته‌های اولویت دار در مجموعه جهانی چهلستون، برپایی نمایشگاه تصویری صنایع دستی، کارگاه آموزش کارت بافی در مرکز نوآوری و شکوفائی صنایع دستی استان اصفهان، برگزاری آئین های نکوداشت این هفته در شهرستان‌ها، دیدار با پیشکسوتان صنایع دستی  از جمله برنامه های این هفته است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین گفت: پس از هفته صنایع دستی شاهد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و گردشگری در اصفهان خواهیم بود که ویژه برنامه هایی از جمله آئین تجلیل از هنرمندان، برگزاری کارگاه آموزشی، راه اندازی ورکشاپ های تخصصی رشته های وابسته به معماری، راه اندازی اولین خانه تخصصی صنایع دستی، رونمائی ها و برنامه های متنوع دیگری در حاشیه برگزاری نمایشگاه پیش بینی گردیده است.

کد خبر 378446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.