سیره امیرالمومنین(ع)، تجلی صفات الهی بود

گلپایگان- امام جمعه گلپایگان گفت: رابطه پیامبر(ص) با قرآن یک رابطه ایجادی است، زیرا اگر پیامبر(ص) نبود قرآن هم نبود و تولد پیامبر(ص) زمینه ساز نزول قرآن شد، امیرالمومنین(ع) نیز تجسم و تبلور قرآن کریم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان با اشاره به فرارسیدن شهادت امام علی(ع)، اظهار کرد: شخصیت  امیرالمؤمنین(ع) دارای عظمت و بزرگی و صداقت خاصی بود تا جایی که صفاتی الهی در ذات ایشان نهفته بود.

وی با بیان اینکه رویداد ضربت خوردن و شهادت امیرالمؤمنین(ع) در شب‌های قدر براساس حکمت الهی اتفاق افتاد، گفت: رابطه پیامبر(ص) با قرآن یک رابطه ایجادی است، زیرا اگر پیامبر(ص) نبود قرآن هم نبود و تولد پیامبر(ص) زمینه ساز نزول قرآن شد، امیرالمومنین(ع) نیز تجسم و تبلور قرآن کریم است.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: قرآن کریم در گفتار و کردار و نیات و صفات امام علی(ع) تجلی و تجسم پیدا کرد و تجسم قرآن به معنای حقیقی تفسیر آیات قرآن کریم است.

کرامتی با بیان اینکه عمل امیرالمومنین(ع) مصداق جهاد با مشکران و منافقان بود، خاطرنشان کرد: فضیلت جهاد در راه دین خدا و تحقق حکومت الهی زمینه تفسیر آیات قرآن و استقامت در برابر کفار را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: عفو و گذشت، مردانگی، ساده زیستی، جهاد در راه خدا، توجه به محرومان، استقامت، صبر و بردباری و ایستادگی در برابر مشکلات و دنیاگریزی از ویژه‌گی‌های امیرالمومنین(ع) است.

امام جمعه گلپایگان یادآور شد: رابطه نزدیک امیرالمومنین(ع) با قرآن تصادفی نیست، حضرت علی(ع) رمز شب قدر است و با تأسی به سیره و روش علی(ع) باید در راه زنده نگه‌داشتن اسلام قدم تلاش کنیم.

کرامتی تأکید کرد: در شب قدر، تا طلوع فجر سرنوشت همگان مشخص می‌شود.

کد خبر 377032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.