توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌های فرهنگی در شهر

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در حوزه‌های فرهنگی و هنری با بیش از ۲۴۷ مرکز در سطح شهر اصفهان به شهروندان خدمات رسانی می‌شود.

رضا روحانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌های فرهنگی در سطح شهر از اهداف کلانی است که در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزههای مختلف را در سطح شهر به طور یکسان ارایه دهیم.

وی راهاندازی پاتوقهای فرهنگی هنری در نقاط مختلف شهر را از دیگر برنامههای سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان عنوان کرد و افزود: یکی از استراتژی‌های مدیریت شهری در تمام حوزه‌ها به ویژه حوزه فرهنگی_هنری جلب و جذب مشارکت شهروندان به خصوص سمن‌ها و NGOها است.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: بر این اساس یکی از برنامه‌های اصلی طراحی مکان‌هایی به صورت «خانه تشکل‌ها» یا «خانه سمن‌ها» است تا این مکان‌ها را به صورت یک جا یا پراکنده در قالب فرهنگسرا در اختیار گروه‌ها و سمن‌ها قرار داده تا با مشارکت آنها طراحی و اجرای برنامه‌های شهری هر چه بیشتر، سریع‌تر و راحت‌تر برای شهروندان انجام شود.

وی افزود: مدیریت شهری اصفهان در راستای تحقق سه مؤلفه مهم «زیست‌پذیر بودن»، «معناگرا بودن» و «انسان محور بودن» اهدافی کلان برای خود متصور است و برای تحقق آنها تلاش می‌کند.

روحانی دیگر اهداف کلان را تقویت سرمایههای اجتماعی و افزایش حسّ تعلق شهروندی عنوان کرد و گفت: حس تعلقی که هر چه بیشتر سطح اعتماد شهروندان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در شهر توسعه دهد، هزینه‌های زندگی را کاهش خواهد داد.

وی با تاکید بر تبدیل ظرفیت‌های بالقوه اصفهان به امر جهانی در اصفهان، اظهار کرد: برای پتانسیل‌هایی که در سطح شهر اصفهان وجود دارد و آن طور که باید و شاید مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اگر برنامه درستی تعریف شود نه تنها برای شهر اصفهان آورده فرهنگی و اقتصادی خوبی خواهد داشت، بلکه می‌تواند از مرزهای جغرافیایی اصفهان و ایران نیز بگذرد و به امری جهانی تبدیل شود.

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این سازمان در سه حوزه فرهنگی، هنری با بیش از ۲۴۷ مرکز در سطح شهر اصفهان در خدمت شهروندان است، خاطرنشان کرد: در تمام حوزههای سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری به ویژه معاونت فرهنگی هنری از ایدههای شهروندان استقبال می‌کنیم که در این راستا راه‌های ارتباطی شهروندان، سایت سازمان و نظام پیشنهادات است.

کد خبر 376811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.