۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
مرمت کاروانسرای "دُر" با مشارکت اوقاف

گلپایگان- رییس اوقاف و امور خیریه گلپایگان از همکاری این اداره با بخش خصوصی در مرمت و بازسازی کاروانسرای روستای دُر خبر داد، گفت: پس از اعلام آمادگی بخش خصوصی، طرح مرمت این بنای تاریخی برای تایید نهایی به مرکز استان فرستاده می‌شود تا قابلیت اجرایی پیدا کند.

به گزارش ایمنا از شهرستان گلپایگان، حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرمت و بازسازی موقوفات وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه است، اظهار کرد: موقوفات غیرانتفاعی درآمدزا نیستند و برای مرمت و بازسازی آن‌ها با بخش خصوصی قرار داد بسته می‌شود.

وی تصریح کرد: حمام بهشت (ملا اسدالله) یکی از آثار وقفی متعلق به دوران قاجاریه است که سال گذشته مرمت و بازسازی این بنا با حفظ ساختار به بخش خصوصی واگذار شد و تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که پس از پایان مرمت به سفره‌خانه سنتی تبدیل می‌شود.

رییس اوقاف و امور خیریه گلپایگان با بیان اینکه مرمت و بازسازی حمام تاریخی رکابدار و سررباطان با حفظ ساختار به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که مرمت و بازسازی حمام سررباطان به حدود ۴۰۰ میلیون اعتبار نیاز داشته باشد، البته سقف این بنای تاریخی نیز به بازسازی مجدد نیاز دارد.

نصیرالاسلامی خاطرنشان کرد: از نظر شرعی حمام‌های عمومی بدون مالکیت، در تولیت اوقاف هستتد و چنانچه از سوی اشخاص حقوقی یا حقیقی بدون اجازه اداره اوقاف تصرف شوند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

نصیرالاسلامی از همکاری این اداره با بخش خصوصی در مرمت و بازسازی کاروانسرای روستای دُر خبر داد و گفت: پس از اعلام آمادگی بخش خصوصی، طرح مرمت این بنای تاریخی برای تایید نهایی به مرکز استان فرستاده می‌شود تا قابلیت اجرایی پیدا کند.

اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه گلپایگان

وی با بیان اینکه طرح کشوری ضیافت الهی با حضور مبلغان بومی و  اعزامی از قم در بقاع و امامزاده‌ها در حال برگزاری است، اظهار کرد: شهرستان گلپایگان در این طرح میزبان آیت‌الله سیدهاشم بطحایی‌گلپایگانی از اساتید دانشگاه تهران و حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری است.

رییس اوقاف و امور خیریه گلپایگان افزود: نماز جماعت ظهر و عصر و تفسیر قرآن کریم  در مسجد حجت‌الاسلام و نمازجماعت مغرب و عشا در آستان امامزادگان هفده‌تن با حضور این استاد حوزه و دانشگاه برپا می‌شود.

نصیرالاسلامی با اشاره به اینکه کارمندان اداره اوقاف شهرستان سه تا شش روز از حقوق خود را به سیل‌زدگان کمک کردند، گفت: بیش از شش میلیون تومان برای تهیه لوازم‌التحریر سیل‌زدگان توسط اداره اوقاف و با همکاری نمازگزاران امامزاده هفده‌تن، امامزاده ابراهیم(ع) روستای سعیدآباد و هیئت امنای احمدابن‌عمران(ع) روستای آرجان و خیران و از محل درآمد موقوفات به نیازمندان کمک شده است.

وی با بیان اینکه نمازگزاران امامزاده هفده‌تن برای خرید آرد مناطق سیل‌زده مبلغ دو میلیون تومان کمک کردند، تاکید کرد: بیش از یک میلیون تومان کمک نقدی نمازگزاران به حساب هلال احمر واریز شده است.

کد خبر 376728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.