زیر پا گذاشتن قانون حجاب منجر به بی‌ثباتی در دانشگاه‌ها شده است

گلپایگان- امام جمعه گلپایگان گفت: صدایی که از دانشگاه نظام اسلامی بلند می‌شود باید صدای انقلاب و ارزش‌های دینی باشد نه همصدا با خواسته‌های دشمنان باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، حجت الاسلام محمدتقی کرامتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر گلپایگان با اشاره به سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) اظهار کرد: حضرت خدیجه(س) در سخت ترین شرایط تحریم مسلمانان را نجات داد و اجازه نداد فقر، مانع پیشرفت جامعه اسلامی شود و این بانوی بزرگ اسلام باید سرمشق زنان جامعه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه میلاد امام حسن مجتبی(ع) به عنوان "هفته اطعام ایتام" نامگذاری شده است، گفت: کمک به فقرا و ایتام به ویژه در ماه مبارک رمضان در کشور ما به یک فرهنگ تبدیل شده است و بسیاری از هموطنان خیراندیش در این ایام به اطعام ایتام با محوریت کمیته امداد می‌پردازند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به واقعه صلح معاویه و امام حسن (ع) گفت: عامل اصلی در پذیرش صلح از سوی امام حسن (ع) نبود روحیه همکاری و فداکاری از سوی مردم، به ویژه خواص دنیاگرایی بود که به بروز رفتارهایی چون، پیمان شکنی و خیانت از سوی آن‌ها انجامید.

وی تصریح کرد: باید برای مصالح مسلمانان تصمیمیات فراجناحی گرفته شود زیرا تصمیم آگاهانه و ناآگاهانه در یک زمانی تأثیرگذار است.

کرامتی با بیان اینکه دوشنبه هفته گذشته در دانشگاه تهران عده‌ای علیه ریشه کنی حجاب راهپیمایی کردند که ناشی از جهل و نادانی است، افزود: صدایی که از دانشگاه نظام اسلامی بلند می‌شود باید صدای انقلاب و ارزش‌های دینی باشد نه همصدا با خواسته‌های دشمنان باشد.

وی افزود: حجاب از ضروریات دین است که امنیت زنان را به همراه دارد و از نگاه‌های خطرناک زنان را مصون نگه می‌دارد، قانون حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که متأسفانه مراکز فرهنگی نسبت به این موضوع  نگاه منفی داشتند و همین زیر پاگذاشتن قانون حجاب موجب شده که چهارشنبه‌های سیاه در کشور ما پیدا شده است تاجایی که علیه حجاب راهپیمایی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه به گفته مقام معظم رهبری "مقاومت" باید محور تمام کارها قرار گیرد، افزود: ملت ایران مسیر اصلی انقلاب را پیدا کرده است و مذاکره با دولت آمریکا مانند سم تلخ است و با تصمیم گیری درست  دشمنان را به زانو در خواهیم آورد.

کد خبر 376274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.