اهدای عضو دو بیمار مرگ مغزی در اصفهان به بیماران نیازمند پیوند

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: اعضای قابل اهدای دو بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

مریم خلیفه سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص اهدای عضو به بیماران نیازمند پیوند عضو در استان اصفهان در هفته گذشته اظهار کرد: خانم "خیرالنسا بابامیری" ۵۵ ساله به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان الزهرا(س) بستری شد.

وی افزود: پس از صحبت با اعضای خانواده این بیمار مرگ مغزی در خصوص پیوند اعضا، با رضایت کامل آنان و پس از طی مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به سه بیمار نیازمند پیوند عضو بخشید.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان با بیان اینکه این مورد، سومین مورد اهدای عضو در سال جاری در اصفهان بوده است تصریح کرد: کلیه‌ها و کبد خیرالنسا بابامیری پس از برداشت برای پیوند به به بیماران نیازمند عضو به شیراز ارسال شد.

وی با اشاره به چهارمین اهدای عضو در اصفهان گفت: "حسین جعفری" ۴۰ ساله یکی دیگر از اهدا کنندگان عضو در استان اصفهان بود که بر اثر حادثه ترافیکی در ۲۹ فروردین‌ماه امسال در بیمارستان امین اصفهان بستری شد.

خلیفه سلطانی ادامه داد: پس از صحبت با اعضای خانواده این بیمار مرگ مغزی در خصوص پیوند اعضا، با رضایت کامل آنان، حسین جعفری از بیمارستان امین اصفهان به مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان منتقل و پس از مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و عمر دوباره‌ای به چهار بیمار نیازمند پیوند عضو بخشید.

وی اضافه کرد: کلیه‌های این بیمار مغزی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان و بیمارستان های خورشید به دو بیمار نیازمند به پیوند کلیه اهدا شد و با اهدای کبد وی در شیراز به بیماری نیازمند پیوند کبد حیاتی دوباره بخشیده شد.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان خاطرنشان کرد: قلب وی در مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی قلب شهید چمران اصفهان به یک بیمار نیازمند اهدا شد تا بار دیگر قلبشدر حیاتی دوباره به تپش بیفتد.

وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۷ با گذشت ۴۹ خانواده اهدا ۱۱۵ عضو در استان اصفهان انجام گرفت که ۶۸ کلیه، ۱۶ کبد و یک قلب در اصفهان به بیماران پیوند شد و ۲۹ عضو دیگر برای پیوند به بیماران نیازمند عضو به شیراز ارسال شد.

کد خبر 373993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.