کانال دفن پسماندهای عفونی شهرضا استاندارد نیست

شهرضا - رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: اقدمات مؤثری برای جمع‌آوری پسماندهای عفونی انجام شده، اما لازم است کانال دفن این پسماندها اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، حجت‌الله تنهایی امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران، خاطرنشان کرد: پیش از این مشکلات و ایرادات بهداشتی در جمع‌آوری زباله‌های عفونی مطب‌های خصوصی شهرستان وجود داشت، اما با اقدامات انجام شده در سالیان اخیر، این روند تا حد قابل توجهی اصلاح شده است.

وی ادامه داد: برای جمع‌آوری زباله‌های عفونی مطب‌های خصوصی شهرستان، پیمانکار جدیدی انتخاب شده تا این فرایند با تطبیق بیشتر با موازین بهداشتی و استانداردهای وزارت بهداشت، انجام شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا با بیان اینکه لازم است کانال دفن زباله‌های عفونی شهرستان اصلاح شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه به همکاری بیشتر اداره محیط زیست شهرستان نیاز داریم، زیرا طبق مصوبات کارگروه بهداشت و امنیت غذایی، لازم بود تا پایان سال گذشته فرایند اصلاح این کانال انجام شود.

تنهایی با بیان اینکه در حال حاضر امکان بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی در شهرستان وجود ندارد، تصریح کرد: دستگاه زباله‌سوز بیمارستان امیرالمؤمنین در حال حاضر با حداکثر ظرفیت فعالیت می‌کند و گنجایش پذیرش حجم بیشتری از زباله‌ها را ندارد.

وی اظهار کرد: ممکن است با راه‌اندازی یال جدید بیمارستان امیرالمؤمنین، این شرایط تا حد قابل توجهی اصلاح و امکانات بهتری برای امحاء و بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی فراهم شود، اما تا آن زمان لازم است کانال دفن این پسماندها اصلاح شود.

کد خبر 373500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.