۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
آسمان ایران بارانی می شود

سازمان هواشناسی اعلام کرد: آسمان نقاط مختلف کشور از امروز (۲۳ فروردین) تا چند روز آینده بارانی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

به گزارش ایمنا، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز برای نوار غربی، مرکز، دامنه های جنوبی البرز، استان های واقع در سواحل دریای خزر، شرق و جنوب شرق کشور بارش داریم که گاه همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
امین حسین نقشینه افزود: بارش ها برای امروز در جنوب کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر از شدت بیشتری برخوردار است.
وی تصریح کرد: فردا (شنبه) در بیشتر مناطق کشور به جز نوار غربی شاهد بارش خواهیم بود که در مناطقی از جنوب، جنوب شرق، شرق و بخش هایی از شمال شرق به شکل رگبار همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید خواهد بود.
نقشینه اضافه کرد: شدت بارش های فردا در استان های گلستان، سمنان، خراسان شمالی، جنوب فارس، هرمزگان، جنوب کرمان، نیمه شرقی اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و بخش هایی از خراسان رضوی رخ می دهد که آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها در این مناطق دور از انتظار نیست.
به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی، دوشنبه نوار شرقی و سه شنبه محدود به شمال شرق و شرق ایران خواهد بود.


هوای پایتخت امروز و فردا ابری است


کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه آسمان امروز و فردای تهران ابری است و به تدریج شاهد بارش باران هستیم، گفت: این بارش ها گاه به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.
نقشینه یادآورشد: بیشینه دمای امروز مهرآباد به ۲۱ درجه و شمیرانات ۱۹ درجه بالای صفر می رسد و کمینه دمای امروز صبح شمیران ۱۱ درجه و مهرآباد هم ۱۵ درجه گزارش شده است. 
وی افزود: امروز شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر در بین مراکز استانی خنک ترین مرکز بوده و گرمترین مرکز استان نیز اهواز بود که روز گذشته بیشینه دمای آن به ۳۳ درجه رسید.

کد خبر 372744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.