پاسخ ایران به نامه‌پراکنی اروپایی‌ها

نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ به نامه نگاری انگلیس، فرانسه و آلمان به سازمان ملل درباره مسایل موشکی کشورمان، بر حق ذاتی ایران برای تداوم برنامه های موشکی و فضایی خود تاکید کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نمایندگی ایران در سازمان ملل درپاسخی صریح به ادعاها مبنی بر نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط ایران اعلام کرد: ایران پیشتر نیز به صورت مکرر تفسیرهای نادرست و یکجانبه کشورهای اروپایی از این قطعنامه را رد و بر حق ذاتی خود برای تداوم بیوقفه برنامه های موشکی و فضایی خود تاکید کرده است. در این نامه از کشورهای اروپایی خواسته شده که استانداردهای دوگانه خود را رها و به مشکلات واقعی نظیر خروج آمریکا از برجام و رفتارهای مخرب و سلاح های کشتار جمعی رژیم صهیونیستی بپردازند.

کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس روز سه شنبه با انتشار نامه ای به دبیر کل سازمان ملل، بار دیگر ادعاهای تکراری خود مبنی بر نگرانی از فعالیت های موشکی ایران را مطرح کردند.

شورای امنیت طی سه سال گذشته چندین بار این موضوع را مطرح کرده و در نهایت، برنامه و فعالیت های موشکی و فضایی ایران را مغایر با قطعنامه شورای امنیت ندانسته است.

کد خبر 371999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.