عدالت در اجرای پروژه‌ها رعایت شود

گلپایگان- رییس دادگستری گلپایگان گفت: نباید در جهت توسعه کشاورزی به گونه‌ای عمل شود که دشت گلپایگان که زمین آن مناسب کشاورزی است رها شود و در دل کوه‌ها محصول کشاورزی کاشت شود که با یک سیل زمین‌ و محصول تخریب ‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، نجفعلی علیان در جلسه شورای اداری با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب جهت استحکام اقتصاد کشور و قطع وابستگی اقتصادی از بیگانگان در ۱۰ سال اخیر بر اساس نیاز اصلی کشور شعارهای اقتصادی با عناوین مختلف مطرح کرده‌اند.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین موضوع در تحقق شعار "رونق تولید" حسن اجرای قانون است، افزود: تعامل و همکاری بین دستگاه‌های مختلف در رونق تولید موثر است، در اجرای پروژه‌ها با نگاه به مر قانون همکاری لازم با دستگاه‌ها انجام می‌شود و هر جا که به نفع جامعه باشد از اجرای قانون دریغ نخواهیم کرد.

اجرای قانون به معنای اجرای عدالت است

 رییس دادگستری گلپایگان با بیان این‌که تمام مسئولان در حوزه مدیریت باید پایبند به اجرای قانون باشند، افزود: اجرای قانون به معنای اجرای عدالت است و در کشور ما وقتی پروسه قانون وضع و با قانون اساسی و شرع اسلام تطبیق داده می‌شود نباید تعللی در اجرای قانون داشته باشیم.

وی گفت: اگر قانونی اجرا شود همفکری تمام آحاد جامعه است و رشد یافته‌ترین جوامع جامعه‌ای است که در آن قانون اجرا شده باشد، وقتی قانون اجرا شود سلایق و ناخوشایندی‌ها و اعمال نفوذها کنار می‌رود و عدالتی که مورد انتظار جامعه است برآورده می‌شود.

علیان تأکید کرد: حسن اجرا قانون این است که وقتی اجرای قانون به مدیری محول می‌شود از حفظ اموال مردم تا حفظ تمامیت ارضی کشور و حفظ اموال بیت المال و حقوق کارگر باید دیده شود.

در اجرای پروژه‌ها استاندارد لازم رعایت شود

وی با بیان این‌که در اجرای پروژه‌ها باید معیارها و استانداردهای لازم در آن رعایت شود و صرفا این نباشد که بخواهیم پروژه‌ای را اجرا و به عنوان کارنامه مطرح کنیم، افزود: در اجرای پروژه‌های تولیدی باید حداقل استاندارهای لازم در آن رعایت شود.

رییس دادگستری گلپایگان افزود: اگر کارشناسان مربوطه در اجرای پروژه‌ای استاندارد لازم را لحاظ نکنند و پس از ۱۰ سال به دلیل کار غیر کارشناسی شخصی آسیب ببیند پرونده قضاییه برای فرد مقصر تشکیل و باید طبق قانون کیفری و مدنی پاسخگو باشد.

مصلحت فرهنگی و مذهبی شهر در اجرای پروژه‌ها دیده شود

وی گفت: در اجرای هر پروژه‌ای باید مصلحت فرهنگی، ملی و مذهبی کشور  دیده شود و نباید در اجرای کارهایی که بر عهده داریم فرهنگ اصیل ایرانی و مذهبی و تدین شهر تضعیف شود، رعایت این‌ موارد حسن اجرای قانون است.

علیان خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی نظارت بر حسن اجرای قانون بر عهده قوه قضاییه است که در قالب دادگستری‌ها و دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی نظارت و پیگیری می‌شود.

نباید قسمتی از زمین‌های زراعی آباد و قسمتی متروکه شود 

وی با بیان اینکه در جهت تحقق شعار "رونق تولید" باید منابع ملی حفظ شود، تصریح کرد: نباید در جهت توسعه کشاورزی به گونه‌ای عمل شود که دشت گلپایگان که زمین آن مناسب کشاورزی است رها شود و در دل کوه‌ها محصول کشاورزی کاشت شود که با یک سیل زمین‌ و محصول تخریب ‌شود، در جهت توسعه شهر باید به صورت یکسان نگاه شود و نباید قسمتی از زمین‌های زراعی شهرستان آباد و قسمتی دیگر به متروکه تبدیل تبدیل شود.

رییس دادگستری گلپایگان با اشاره به این‌که در جهت انجام امور مردم ساعی و کوشا باشیم، گفت: اگر شخصی در حریم رودخانه شهرستان زمین زراعی با سند قانونی دارد باید در چارچوب قانون بررسی و تملک شود اداره منابع امور آب این موضوع را پیگیری کند تا از تصرفات غیر قانونی جلوگیری شود.

کد خبر 371766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.