شهرداران با خلاقیت چالش ها را به فرصت تبدیل کنند

استاندار اصفهان گفت: گفته می شود سال آینده سال مالی خوبی نیست و این یک واقعیت است، اما شهرداران می توانند با خلاقیت چالش ها را به فرصت تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس رضایی ظهر امروز شنبه- ۲۵ اسفند ۹۷- در گردهمایی شهرداران استان اصفهان ضمن تبریک روز شهردار به شهرداران اظهار کرد: کار در شرایط امروز با سختی‌های زیادی همراه است از این رو اقدامات کمتری انجام می شود و تحقق درآمد شهرداری ها با مصیبت های زیادی روبرو شده است.

وی افزود: در شرایط امروز که مردم با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند، خدمت به آن ها از الطاف خفیه الهی است. نگران سختی کار نباشید؛ چرا که کارهای سخت از آن مردان نیک اندیش است.

استاندار اصفهان گفت: در هنگام تحویل سال ذکر حوِل حالنا نباید تنها ورد زبان باشد، بلکه باید حالمان را به طور واقعی در مسیر نشاط و امید و توکل به خدا تغییر دهیم.

رضایی ادامه داد: از جلسات مستمر، بی روح و مطرح کردن آمار و ارقام تکراری خسته شده ام و معتقدم آمار و اطلاعات مطرح در نشست های سه تا چهارساعته بی مورد را می توان از طریق فضای مجازی  اعلام کرد و دلیلی ندارد چندین نفر را برای این امور دور هم جمع کرد، بلکه باید ببینیم چه کارهایی باید برای مردم انجام داد تا مشکلات آن ها مرتفع شود.

وی تأکید کرد: رعایت قانون را از شهرداران انتظار دارم، البته قانون برای حل و فصل مشکلات مردم است نه برای ایجاد مضیقه برای آنان ، بنابراین با خدا عهد کنیم که کار مردم را راه بیندازیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه پست و مقام همیشه موقت بوده است، گفت: شهرداران از قانون برای رفع مشکلات مردم استفاده کنند، قطعاً یکی از کارهای ما این است که با آیین نامه ها، بخشنامه ها و قوانین آشنا باشیم و در راستای مشکل گشایی مردم از آن ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: گفته می شود سال آینده سال مالی خوبی نیست و این یک واقعیت است، اما شهرداران می توانند با خلاقیت چالش ها را به فرصت تبدیل کنند و برای درآمدزایی شهرداری ها چاره اندیشی کنند.

رضایی با بیان اینکه خلاقیت و استفاده از پتانسیل های شهرها می تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند، تأکید کرد: باید ساده زیستی را سرلوحه کار خود قرار دهیم؛ چرا که مردم از بی عدالتی ها ناراضی هستند.

وی خطاب به شهرداران تأکید کرد: باید درآمدزا باشید و خلاقیت ها و کارآفرینی ها را از یکدیگر یاد بگیرید، نوآوری ها را بیاموزید تا بتوانید به شرایط ایده آل دست پیدا کنید.

استاندار اصفهان ادامه داد: همچنین لازم است شهرداران بیشتر از پتانسیل ها و توانمندی های بانوان در مباحث مدیریتی استفاده کنند.

کد خبر 370507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.