استقبال از بهار در تخت فولاد با اجرای ۵ ویژه برنامه

مدیر مجموعه فرهنگی، مذهبی تخت فولاد اصفهان از اجرای پنج ویژه برنامه برای استقبال از بهار در تخت فولاد خبر داد و گفت: انجمن های مردم نهاد دست همکاری برای اجرای برنامه های نوروزی تخت فولاد داده اند و در اجرای این برنامه ها مشارکت خواهند داشت.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سید علی معرک نژاد با بیان اینکه امسال در آستانه سال جدید و در نوروز ویژه برنامه های رویدادی در قالب پنج عنوان برنامه برای شهروندان اصفهانی و مسافران نوروزی در تخت فولاد اجرایی می شود، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه "گنجینه نصف جهان" با نگاه متفاوت به گورستان های مهم گردشگر محور جهان و ارتباط آنها با قبرستان تخت فولاد از جمله این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه دکورسازی، فضاسازی و استفاده از فایل های صوتی تحت عنوان گذر تخت فولاد برای معرفی مشاهیر و ظرفیت های گردشگری این مجموعه در نمایشگاه "گنجینه نصف جهان" اجرا می‌شود، گفت: این نمایشگاه از ۲۸ اسفندماه تا ۱۱ فروردین ۹۸ از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ برگزار می شود.

مدیر مجموعه فرهنگی - مذهبی تخت فولاد اصفهان افزود: دومین ویژه برنامه نوروزی تخت فولاد "نگارستان" است که در تکیه میرفندرسکی با همکاری یکی از انجمن‌های مردم نهاد اجرا می شود؛ در این برنامه مردم شاهد نقاله خوانی و بازسازی آداب و رسوم اجتماعی خواهند بود.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های صنایع دستی و غرفه کودک از دیگر بخش های ویژه برنامه "نگارستان" است که از ۲۸ اسفند تا ۱۱ فروردین از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ برگزار می‌شود.

معرک نژاد از برگزاری نمایشگاه "ایستگاه تخت فولاد" به عنوان یکی دیگر از برنامه های نوروزی این مجموعه خبر داد و گفت: بازسازی یک اتوبوس قدیمی و تجهیز آن برای معرفی تخت فولاد در ورودی تکیه بابارکن الدین در این ویژه برنامه در نظر گرفته شده است که از ۲۸ اسفند تا ۱۱ فروردین از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ در اختیار مسافران نوروزی و شهروندان قرار می‌گیرد.

برپایی سفره هفت سین تخت فولاد در تکیه بابارکن الدین 

وی بیان کرد: نصب تابلوهای تصویری سردر تکایای منتخب تخت فولاد به عنوان چهارمین ویژه برنامه نوروزی به معرفی معماری و زوایای هنری برخی تکایا در این مجموعه خواهد پرداخت.

مدیر مجموعه فرهنگی - مذهبی تخت فولاد اصفهان با بیان اینکه سفره هفت سین تخت فولاد امسال در تکیه بابارکن الدین جانمایی می شود، افزود: برپایی ایستگاه های نوروزی در ورودی گلستان شهدای اصفهان و نگارخانه فدک تخت فولاد به منظور معرفی این مجموعه پنجمین ویژه برنامه عیدانه در تخت فولاد خواهد بود.

معرک نژاد با بیان اینکه در آستانه سال جدید خانه تکانی تخت فولاد با همکاری انجمن های مردم نهاد به منظور آماده سازی و زیباسازی تکایا و محوطه این مجموعه در حال انجام است، گفت: مرمت و بازسازی تعدادی از تکایا نیز انجام می شود که در نظر داریم تا پیش از آغاز سال جدید کارگاه های مرمتی جمع آوری و در صورت امکان پروژه هایی که قابلیت تکمیل دارد تا ۲۸ اسفندماه به پایان برسد.

کد خبر 369984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.