سربازی

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷ برای خرید خدمت سربازی خود فرصت دارند و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایمنا، سردار ابراهیم کریمی با بیان اینکه مشمولان غایب تا پایان امسال برای خرید خدمت خود فرصت دارند اظهار کرد: در یک هفته گذشته ۳۰ هزار نفر برای خرید خدمت خود ثبت نام کرده اند که این عدد از ابتدای طرح تا کنون به حدود ۶۰۰ هزار نفر می‌رسد.

وی گفت: مشمولانی که هشت سال غیبت دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ برای خرید خدمت ثبت نام کنند و پس از پرداخت ۱۳ قسط، کارت معافیت دریافت کنند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا افزود: نرخ خرید خدمت برای افراد با مدرک تحصیلی زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون، فوق دیپلم ۲۰ میلیون، لیسانس ۲۵، فوق لیسانس ۳۰ میلیون و برای دکتری و مقاطع بالاتر پزشکی بین ۳۵ تا ۵۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: به ازای هر سال غیبت بیش از هشت سال، ۱۰درصد به قیمت پایه مدرک تحصیلی افزوده خواهد شد.

سردار کریمی در رابطه با تخفیفات هم گفت: مشمولان غایب به ازای همسر و هر فرزند پنج درصد تخفیف خواهند گرفت؛ که این تخفیف برای افراد تحت پوشش کمیته امداد تا ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت.

وی ادامه داد: خرید خدمت سربازی شامل ۱۳ قسط می‌شود که قسط اول پس از ثبت نام فرد برای خرید خدمت دریافت خواهد شد. ۱۲ قسط باقی مانده نیز به صورت ماهیانه و تا پایان سال ۹۸ دریافت می‌شود.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه مشمولان غایب در صورت نخریدن خدمت با محدودیت‌هایی مواجه خواهند شد، گفت: خروج از کشور، تحصیل، استخدام در مشاغل دولتی و همچنین بخش‌های خصوصی از جمله مهم‌ترین محدودیت‌هایی است که از سال ۹۸ برای مشمولان غایب اعمال خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =