جزییات خرید خدمت سربازی برای مشمولان دارای هشت سال غیبت

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷ برای خرید خدمت سربازی خود فرصت دارند و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایمنا، سردار ابراهیم کریمی با بیان اینکه مشمولان غایب تا پایان امسال برای خرید خدمت خود فرصت دارند اظهار کرد: در یک هفته گذشته ۳۰ هزار نفر برای خرید خدمت خود ثبت نام کرده اند که این عدد از ابتدای طرح تا کنون به حدود ۶۰۰ هزار نفر می‌رسد.

وی گفت: مشمولانی که هشت سال غیبت دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ برای خرید خدمت ثبت نام کنند و پس از پرداخت ۱۳ قسط، کارت معافیت دریافت کنند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا افزود: نرخ خرید خدمت برای افراد با مدرک تحصیلی زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون، فوق دیپلم ۲۰ میلیون، لیسانس ۲۵، فوق لیسانس ۳۰ میلیون و برای دکتری و مقاطع بالاتر پزشکی بین ۳۵ تا ۵۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: به ازای هر سال غیبت بیش از هشت سال، ۱۰درصد به قیمت پایه مدرک تحصیلی افزوده خواهد شد.

سردار کریمی در رابطه با تخفیفات هم گفت: مشمولان غایب به ازای همسر و هر فرزند پنج درصد تخفیف خواهند گرفت؛ که این تخفیف برای افراد تحت پوشش کمیته امداد تا ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت.

وی ادامه داد: خرید خدمت سربازی شامل ۱۳ قسط می‌شود که قسط اول پس از ثبت نام فرد برای خرید خدمت دریافت خواهد شد. ۱۲ قسط باقی مانده نیز به صورت ماهیانه و تا پایان سال ۹۸ دریافت می‌شود.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه مشمولان غایب در صورت نخریدن خدمت با محدودیت‌هایی مواجه خواهند شد، گفت: خروج از کشور، تحصیل، استخدام در مشاغل دولتی و همچنین بخش‌های خصوصی از جمله مهم‌ترین محدودیت‌هایی است که از سال ۹۸ برای مشمولان غایب اعمال خواهد شد.

کد خبر 369071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.