دام سنگین

مدیر کل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاوری از واردات دام سنگین برای تنظیم بازار عید خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مسعود بصیری اظهار کرد: دام سنگین قرار است با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شود و ما مجوزهای آن را به بخش خصوصی داده ایم.

وی درباره برنامه تنظیم بازار گوشت قرمز در ایام عید، گفت: برای توزیع گوشت قرمز بازار شب عید تدابیری اندشیده‌ایم و منتظریم دولت جامعه هدف را برای دریافت گوشت قرمز با قیمت تنظیم بازار برای از طریق وزارت رفاه یا دهک های مورد نظر مشخص کند. در این راستا وزارت جهاد کشاورزی سامانه ای برای توزیع گوشت قرمز طراحی کرده است و جامعه هدف در آن سامانه تعریف می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاوری با بیان این که گوشت تنظیم بازار ایام عید در استان های تهران، البرز و استان‌های تعیین شده از طریق فروشگاه‌های منتخب عرضه خواهد شد، تصریح کرد: فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی‌های مصرف و میادین میوه و تره بار در این سامانه دیده خواهند شد تا در طول ساعات روز بتوانند گوشت کافی داشته و آن را عرضه کنند.

وی افزود: در مناطقی که فروشگاه های زنجیره ای وجود ندارد، توزیع گوشت های تنظیم بازار از طریق اصناف انجام می گیرد.

بصیری با اشاره به این که بر اساس بخشنامه دولت قرار است گوشت با ارز نیمایی و سود بازرگانی صفر نیز وارد شود، اظهار کرد: منتظریم سازوکارها برای این واردات مشخص شود.

وی گفت: گوشت وارداتی با ارزی نیمایی وارد چرخه تنظیم بازار نمی شود، اما قیمت آن از گوشت داخلی کمتر است و به دست جامعه هدف خود می رسد. مجوز واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی توسط وزارت جهاد کشاورزی صادر می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =