دلایل اروپا برای متعهد ماندن به برجام

سفیر فرانسه در واشنگتن با بر شمردن مزایای توافق هسته ای ایران تاکید کرد کشورهای اروپایی مسلما به چنین توافقی پایبند خواهند ماند.

به گزارش ایمنا، «ژرار آرو»، سفیر فرانسه در واشنگتن در یک پیام توئیتری به یادداشت روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال درباره حمایت اروپا از برجام پاسخ داد.

آرو نوشت: اروپایی ها به برجام پایبند هستند، زیرا (۱) توافق خوبی است، (۲) ایران آن را اجرا می کند، (۳) جایگزینی برای نظارت و محدود کردن برنامه هسته ای ایران ندارد، (۴) مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل شامل آمریکا است، (۵) کشورها باید به امضایشان پایبند باشند.

وال استریت ژورنال روز سه شنبه در یادداشتی از سوی هیات تحریریه این روزنامه مدعی شد که اروپایی ها فقط برای نشان دادن اعتبارشان خود را متقاعد کرده اند که به برجام پایبند باشند. این روزنامه سپس با «بیهوده» خواندن حمایت اروپایی ها از برجام، خواستار پیوستن آنان به واشنگتن در اتخاذ رویکردی سختگیرانه تر علیه ایران شد.

ادعای این روزنامه در حالی است که وزیران خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس روز پنجشنبه در حاشیه نشست اتحادیه اروپا اعلام کردند کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان «ساز و کار حمایت از تبادلات تجاری ایران و اروپا» INSTEX به ثبت رسمی رسیده است.

منبع:ایرنا

کد خبر 367003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.